Istanbulda yeni yil?

Selam. Istanbuldakiler icin, yeni yil kutlamasi icin bi planiniz var mi? Eger yoksa, en guzel yeni yil kutlamasini nerede yapmistiniz?

Istanbullu degilim, ama kiz arkadasimla yeni yili istanbulda kutlamak istiyoruz. Napilir nereye gidilir hic fikrim yok. Club falan degil, bi kac havai fisek gorsek yeter yani cok bisey degil, maksat eglence olsun.

istanbul'da yeni yıl için dışarıda olmak çok kötü fikir

  • redlinetheturk  (26.12.19 13:34:05)
İstanbul’da yılbaşı dedin mi ilk akla gelen yer Taksim meydanıdır. Değil havaifişek tüm hayatın gözlerinin önüne gelir.

Şaka bir yana İstanbul’da yılbaşı gecesi sokağa sadece gitmek istediğiniz yere ulaşmak için çıkılır. Hele ki meydanlardan falan kesinlikle uzak durun. Sırf yılbaşı için gelecekseniz hiç gelmeyin.
  • hadsafhada  (26.12.19 14:02:18)
İstanbullular genelde evde kutlar, çok çok akraba-arkadaş evine giderler. Dışarıda yılbaşı pişmanlıktır. Önce güvenlik. Benim en güzel yeni yıl kutlamam ev ortamında olmuştur. En kötüsü ise dışarıda idi mesela. "Bir daha mı, tövbe" dedirtti.

Arkadaşınız, aile dostunuz, akrabanız falan varsa İstanbul'da, eğer onlar da müsaitlerse onlara yamanın gitsin. Akraba evinde kız arkadaşla rahat edilemeyebilir gerçi ama.

Biraz pahalıya patlar ama otellerin yılbaşı programlarına gidebilirsiniz. Genelde bunlar çatı veya üst katlardaki restoranlarında olduğu için havai fişek görmesi de mümkün.
  • d max  (26.12.19 15:18:35)
İBB Ortaköy sahilde havai fişek gösterisi yapacak. Sabaha kadar çalışacak birçok metro ve otobüs hattı. İlla İstanbul'da havai fişek izleyeyim diyorsanız resmi bir etkinliğe katılmanızda fayda var.

  • desdenova34  (26.12.19 15:51:48)
Hayatımdaki en kötü yılbaşını bundan 15-16 yıl önce taksimdeyken geçirmiştim. Ki o zaman istanbul şimdiki kadar boktan da değildi. Neyse o dönem ergen sayılırdım, sonra dersimi alıp bir daha yılbaşını dışarıda kutlama olayına hiç girmedim..

Yukardakilere artı 1 yani, hele de Kadıköy gibi, Beşiktaş gibi hafta sonları bile iğne atsan yere düşmeyecek yerlere hiç bulaşmayın. İstanbulda Arkadaşınızın, dostunuzun evi yoksa yılbaşı için gelmek aşırı mantıksız..
  • twq  (26.12.19 15:59:14 ~ 16:00:38)
Abi doğdum doğalı istanbuldayım, bir kere dışarı çıkıp yeni yıl kutlamadım. İtliği serseriliği, dışarı çıkıp eğlenmeyi seven biri olmama rağmen yeni yılda dışarı çıkışım sadece tekele gidip alkol almak olur o kadar.

  • eazy  (26.12.19 16:45:14)