müdüre çalışanların geç geldiğini söylemeli miyim?

sürekli gittiğim starbuckslardan birinde
açılış saati 7 olmasına rağmen geçtiğimiz ay 7:40 ta çocuklar gelip açmıştı.

ben de müdürü ile kanka olduğum için ya geçen geldim açılmamıştı dediğimde
adam şok geçirdi nasıl olur böyle bir şey dedi. kameradan izledi ve gelip teşekkür etti çok.

bu pazar yine aynı şey oldu. ispitçi bi tip olmak istemiyorum ama sabahın 7 sinde kalkıp geliyorum kapalı olacağını bilsem başka yere giderim sonuçta.

söylemek istemiyorum ama söyleyesim var :((((

ne yapayım?

bugün de sürekli soru soruyorum, çünkü iş yapmamak için her şey mübah team

söyle tabi.. insanlar açık diye gidiyorlar. topluma hizmet etmiş olursun.

  • catch  (26.12.19 10:17:57)
ben starbucks'ta üst yönetici olsam ilk o müdürü kovardım...

  • malheiros  (26.12.19 10:20:19)
Starbucks Turkiye'ye haber verin bence, isini duzgun ve zamaninda yapmayan calisani denetleyemeyen, dukkanin "bazen" gec acildigini bildigi halde onlem almayan mudurun de kulagini ceksinler.

  • crown  (26.12.19 10:22:14)
bence esas gevşeklik müdür'den başlıyor arkadaşların da dediği gibi. ayrıca müdür 7'de gelmesi gerekiyorsa ve gelmiyorsa çalışan da gelmez. ama bence kural olarak hizmet sektöründe bu tip açılış saati önemli. hani 5-10 dakika olsa neyse de 40 dakika olması ve bunun sürekli olması sıkıntı, söylenebilir.

  • surprise  (26.12.19 10:22:37 ~ 10:23:29)
Bence müdürü şikayet et. Amirin çalışanlar üzerinde denetim ve gözetim sorumluluğu vardır ve çalışanların kusurlu fiillerinden her bakımdan mesuldür.

  • redskull  (26.12.19 10:26:00 ~ 10:26:09)
evet gerçekten insanların işini iyi yapmasını istiyorsan
ve bu konuda şikayetçi isen
ve şikayetini iletmek istiyorsan

bunda çalışan ya da müdür ayrımı yapmadan
önce müdürü şikayet etmelisin ama bunu yapacağını sanmıyorum

sadece çalışan üzerinde şikayetinle tatmin olmaksa amacın iş yürüsün değilse müdürü şikayet edemezsin !!!
  • seyyar satıcı  (26.12.19 10:30:03)
Söyle tabii ki, neden söylemiyorsun. Baktın yine geç geliyor. Direk kankan müdürü şikayet et.

  • huzunbaz palyaco  (26.12.19 10:37:23)
mağazasının kaçta açıldığını müşteriden öğrenip şok geçiren müdür de iyiymiş. rahatlığın böylesi.

çalışanları müdüre şikayet etmek yerine genel müdürlüğe mağazayı şikayet et.
  • sir gawain  (26.12.19 10:55:40)
bırak uyusun insanlar

  • bir soru sorcam  (26.12.19 10:56:44)
İnsanlar uyanamayabilir. Bundan haberdar olmayan yönetici de sorun var çalışandan cok.

Negatif yorum yapmayı seven biri değilim tutamadım kendımı kusura bakma da "bugün de sürekli soru soruyorum, çünkü iş yapmamak için her şey mübah team" diyip işine geç kalan insanı şikayet etmek bir garip.
  • kullanıcı adını aktif edemeyen insan  (26.12.19 10:59:53)
söyle, affetme. müdür niye geç geliyormuş, şubenin kaçta açıldığının farkında değil miymiş, bunları da sor.

  • Jesus Christ  (26.12.19 11:04:16)
İmam cemaat ilişkisi. Müdür geç kalırsa eleman mı alacak o sorumluluğu. Bence arkadaşa söyle ama tavsiyenle beraber, "abi senin bu çocukların başında durman lazım" diye.

  • SiyamkedisiZorro  (26.12.19 11:34:44)
bence kameradan hergün açılış saatini kontrol etmeyen müdürü bir üstüne şikayet edin.

  • aslindasorunumpsikolojik  (26.12.19 12:09:20)
sen 7de gidiyorsan o da açmak zorunda. söyle bence 7de gittim kapalıydı de.

  • dedim dedim de kime dedim  (26.12.19 12:35:29)
Hangi starbucks?

  • valentinov  (26.12.19 12:38:34)
adamlar 40 dk az çalışıyor. öğle molasından 40 dk geç gelen devlet memurunu düşünün, ya da banka açılmasın. ya da iş arkadaşınızın 40 dk erken çıktığını düşünün. normal mi?

  • sttc  (26.12.19 13:46:36)