askerlik soruları

baya sıktım belki ama son sorularım.

1- asker tıraşı nasıl olmalı? ne kadar uzunluğa izin veriyorlar?

2- kitap alayım mı yanıma? 6 dan sonra okuyacak zaman olur ama yer olur mu?

3- tişört falan hangi renk olmalı? yatarken giyilecek şeyler ve eşofman asker yeşili mi olmak zorunda?

4- ilaçları nasıl alayım içeri?

5- ağrı kesici alıcam başka ne gerekir ilaç olarak?

6- ankara'dayım içlik alayım mı?

bedelli olduğunu düşünerek yazıyorum

1- yanlar üç numara, üstler çok göze batmayacak şekilde uzun kalabilir.
2- her türlü okuyacak ortam bulursun.
3- gün içinde haki rengi tshirt. yatarken istediğini giy.
4- çorap içlerine sakla
5- soğuk algınlığını önleyici şeyler tavsiye ederim.
6- al
  • onurrrrr  (25.12.19 20:05:16)
1) illa 3e vurdurmana gerek yok, kısa olsun yeterli.

2) kitabı yatağında okuyacaksın canım kardeşim.

3) akşam yemeğinden sonra istediğini giy ister yeşil giy ister lila giy. gündüz giydiğin atlet yeşil olmalı, içlik, don, çorap rengi falan önemli değil.

4) kırmızı reçeteli bir ilaç değilse normal bir şekilde sokuyorsun abartmadığın müddetçe.

5) Nurofen, tylol hot gibi şeyler al. Boğaz pastili al.

6) İçlik al.
  • nabrukk  (25.12.19 20:06:01 ~ 20:06:54)
gün içi dediğin vakit ne zaman? kamuflajla dolaşmıcaz mı? haki tişörtü nereden buluruz? kaç tane gerekli? siyah tşörtler vardı yanıma alacaktım. almayım mı?

  • nick bulamadim  (25.12.19 20:06:54)
Sana 2 adet haki renk tişört verecekler zaten. Daha fazlasını istiyorsan N11, gittigidiyor gibi herhangi bir alışveriş sitesine askeri fanila yazarak bulursun kardeşim tişörtü. ayrıca Maltepe alt geçitte asker malzemeleri satan yerden alırsın.

  • nabrukk  (25.12.19 20:09:30)
Pastil götür bol bol. Boğaz pert olacak

  • sen de git sen de unut  (25.12.19 20:27:13)
1-Arkadaslarin dediği gibi üstler çok kısa olmasa da olur.
2-Min. 1 kitap al. Bence 2-3 tane al. Sarmazsa diğer kitaba geçersin. Birilerine verirsin.
3-Cırtlak renklerde olmasın. Göze batıyor. Ama bi problem olmaz.
4-İlaçları girişte senden alırlar. Sonra revirden alırsın. Reçeten varsa götür.
5-Pastil götür.
6-Kesin içlik götür.
7-Tuşlu telefon götürüyorsan radyolu al. Çok işe yarıyor. En büyük pişmanlığım buydu benim.
8-Tabanlık 2. pişmanlığım. Kantinde satılıyordu aslında ama ayaklarımı sürekli dinlendirip yıkadığım için tabanlık almadım. Alsam daha rahat olurdu.
  • the coon  (26.12.19 04:55:02)