[]

4 günlük kaplıca tatili depresyonuma iyi geldi

tatil sonrası iş yapma şevkim ve motivasyon epey iyileşti ? kaplıca nasıl fayda etmiş olabilir ?

1) sudaki magnezyum magnezyum eksikliğimi giderdi.
2) kaplıca suyundaki başka bir element eksikliği giderildi.
3) sadece 4 gün iş stresindne uzaklaşmak yetmiş olabilir
4) kaplıca suyuna günde 3 kere girdim. sonrasında 20 dakika terliyorsun. vucudu yordu ve spor etkisi yaptı, spor sayesinde depresyon düzeldi

en yüksek ihtimal magnezyum eksikliği gözüküyor.
magnezyum iğnesi yaptırmayı düşünüyorum.

 
5) hepsi.


  • denklemci  (25.12.19 11:47:58) 
O depresyon değilmiş. Depresyon olsaydı duramazdiniz.


  • westblack  (25.12.19 11:57:20) 
kaplıca olayını bilmiyorum ama bir benzerini hamamda yaşamıştım. ter odasında vücut kirleri atınca kendine geliyor insan. format atılmış pc gibi oluyorsun.


  • stationary traveller  (25.12.19 12:06:16) 
terle beraber atmissiniz depresyon bakterilerini


  • jimicik  (25.12.19 12:09:44) 
magnezyum sülfat bir tuzdur, terle kaybedilen bir elektrolikittir. iğnesini yaptırmanıza ihtiyacınız yok. rossmann'dan 10 liraya 10lu efervesan tablet alıyorsunuz suya karıştırıp içiyorsunuz.


  • nabrukk  (25.12.19 12:12:21) 
depresyon 4 günde geçmez kanka başka bir şeydir o..


  • yardım edin  (25.12.19 12:35:37) 
@jimicik'in yazdığı baya iyiymiş. Puanım doğuz.

tr.pinterest.com

Ciddili klinik depresyon o şekilde geçse biz nerden ekmek yiyeceğiz? Keşke dört günlük kaplıcayla geçseydi de ben işsiz kalmaya razıyım.

Somut yaklaşmak gerekirse magnezyumu ölçtürüp bakabilirsiniz.
İş stresiyse zaten (başa çıkmayı öğrenmediğiniz vakit) bir ay sonra eski şikayetleriniz tekrarlar, bu da bir ipucu olur tertemiz.
Diğer maddeler haddim değil, biyologlar/kimyagerler bunu da açıklasın!
  • mor bembombom  (25.12.19 12:47:08) 
3) sadece 4 gün iş stresinden uzaklaşmak yetmiş olabilir

iki soda içsen kaplıcada aldığının yüz katı magnezyum alırsın :)
illa magnezyum alıcam dersen igneye gerek yok magnezinc alıp günde bir tane içsen yeter.

iki sence önce stresli bir döenmde 1 haftalık kamplı ormanlı bir tatilde bana aynı böyle hissettirmişti. önüme iş getirin dağları delerim kafasındaydım. bir haftaya eski ruh halime döndüm.
  • orpheus  (25.12.19 13:59:45 ~ 14:28:44) 
3 direkt.


  • stavro  (25.12.19 14:52:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.