Kedi için posalı besin

Kedimiz icin ND yavru kedi maması kullanıyoruz ancak bu mama tahılsız. Arkadaş bir süredir mobilya, karton, vb. kemirip duruyor
Kendisi 8 aylık. Muhtemelen pika sendromu var. Bu durumda posalı gıdalar öneriliyor ve tahılsız mama sanırım posa açısından zayıf. Posalı ne verebiliriz kediye? Mobilyaları kemirmemesi, ısırmaması lazım. Mobilyadan dişiyle parça koparıp duruyor.

Aynı marka mama kullanıyoruz bizim kedi yetişkin. Tüylerini atması için çim malt vb bir şey veriyor musunuz? Normalde onların beslenmesinde tahıl olmaması lazım zaten yeşillik verebilirsiniz lif için benim kedi marul brokoli gibi şeyleri çok seviyor arada iyice yıkayıp veriyorum. Belki de küçük olduğu için kemiriyordur oyun gibi. Birde kediler tuhaf hayvanlar ne zaman ne yapacağı belli olmuyor bizimki bir şey kemirmez ama paket lastiği hastası gördümü hemen yer. Eve sokmuyoruz ya da çok iyi saklıyoruz

  • yue  (23.12.19 17:17:02 ~ 17:17:27)
yesil kabak haslanip verilebilir, domates yiyebiliyorlar, zeytin bazilari yiyor, kedi otu denilen cimlendirilmis tahil verebilirsiniz.

  • mavicorap  (23.12.19 17:27:20)
Bizimkiler 2 yaşına gelecekler. İki tane var. Bazen eve gelen kargonun kutusunu girişte bırakıyorum. Sırayla girip oturuyorlar. Atarken bakıyorum her fişlenmiş. Bazen kitap kenarları, boşta buldukları kağıtlar, peçete poşet. Mobilya dişlemediler ama bir sürü şey dişliyorlar. Belki o kadar endişelenecek bir durum yoktur. Mobilya limon sürseniz bir süre. Limon koklayınca mala bağlıyorlar.

  • baal  (23.12.19 18:06:55)
Kutunun her yeri dişlenmiş* olacaktı.

  • baal  (23.12.19 18:07:38)