[]

Eşzamanlı olarak sıra numarası takip etmek

Başlık anlamsız oldu, basitçe özetlemeye çalışayım.

Birimde 3 kişiyiz ve her birimiz takip ettiğimiz işlere sıra numarası alıyoruz. Bu sıra numaraları tek bir tabloda toplanıyor. Şöyle:

1-Ahmet
2-Mehmet
3-Ayşe
.
.
.

Şu anda bu taloyu serverda tutuyoruz ve yeni sıra numarası alacağımız zaman servera bağlanıp sıradaki numaraya adımızı yazıp kaydediyoruz. Ofis dışındayken, server bağlantımız yokken ya da çok acil durumlarda bu işi yapmak sıkıntı oluyor. Sürekli birbirimize "tablo kimde açıksa sıradaki koda benim adımı yazabilir mi" diyoruz.

Bu işi daha pratik hale getirebilmemin yolu nedir? Server bağlantımız yokken nasıl yapabiliriz? Mobil uygulama önerilerine de açığız.
Şimdiden teşekkürler.

 
Tabloyu Google Drive gibi bir yere taşıyamaz mısınız?


  • kobuzchu kiz  (23.12.19 14:21:09) 
Sizin için her yerden ulaşabileceğiniz, mobil uyumlu bir program (web sitesi şeklinde) yazabilirim. Şartları görüşürüz. Öyle çok para istemem.


  • işimdeyim gücümdeyim  (23.12.19 17:07:36) 
Office 365 ile SharePoint’e atın dosyayı.


  • birdenbire  (23.12.19 23:20:39) 
Dosyanın Google drive ya da sharepoint'e atılması en pratik çözüm gibi duruyor. Bir de Microsoft flow ile otomatik iş akışları tasarlanabilir. Örneğin bir mail atarak sıradaki numarayı döndürme vs gibi. Biraz araştırmak lazım.


  • conta  (26.12.19 09:55:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.