YDS ve Kurs = puan denklemi sorunsalı

son YDS puanım 54, bir başvuru için 70+ almam lazım. kimle konuşsam kursa gitmeden olmaz diyor. nedir bu kursların alameti farikası? şu an kendim ufaktan çalışıyorum zaten, kelime bilgisi, okuma parçaları vs.. kendi çalışmamla 70 olmaz mı gerçekten, siz ne düşünüyorsunuz?

Ben hiç kursa gitmedim, kursa gitmeyi de tavsiye etmiyorum. Kursların tek olayı size sınav taktiklerini ezberletmek. Virgül varsa ya şu gelir ya bu gelir şeklinde. Size ingilizce öğretmiyorlar. Gidecekseniz adam akıllı ingilizce öğrenebileceğiniz bir kursa gidin, YDS-Yökdil kurslarına değil.

Kursların size öğreteceği taktikler ise birçok youtube videosunda var, soru çözümlerini izleyerek bile birşeyler kapabilirsiniz. Kendi kendinize bunu geliştirmenin en temel yolu da bol bol reading yapmak. İnternetten Reader at Work 1 ve 2'yi bulabilirsiniz. Bol bol okuyun, okudukça hem kelime bilginiz artacak, hem de dile aşina olacaksınız.
  • tss  (23.12.19 11:27:06)
Kwndin calisarak elbette alabilirsin ama kurs seni daha hizli sekilde hazirlar yakin zaman icin lazimsa kursa git ama 54 den 70 e cikmak icin biraz efir sarfetmen gerekir

Öyle virgül gelibce cevap bufalan pek kalmadı taktik falan %5 ancak tutar sorular okuyup anlayip yorumlayip cevaplayacagin turden genelde

Safi kelime bilgisi hicbir işe yaramaz kelime ezberledim 70 aldim diyenler varsa inanma mitlaka gramerleri iyidir onlarin mutlaka gramer anlam bilgisi vs de calismalisin
  • basond  (23.12.19 11:46:43)
hocam kurs sana bu işin tricklerini veriyor. Mesela sen oturup kelimeleri tek tek ezberlerken adamlar aynı anlama gelecek kelimleri sınıflandırmış ve çok düşünme bu kelimeleri görünce aklına şu gelsin gibi kısaltmalar veriyor. Bence 54 aldıysan biraz youtube biraz çalışma çok rahat 70+ alırsın. Tek mesele günde 1-2 saat ayırıp düzenli çalışmak.

  • kraldan cok kralci  (23.12.19 11:51:01)