kayıtsız imei ile telefon kullanımı

amerikadan aldığım bir telefonum var telefon 4 aydır bende çift hatlı yani diğer hatta ait imei hiç aktif olmadı. 1 hafta sonra telefonum kapanacakmış mesaj geldi diğer hatta takınca telefonu kullanabileceğim sanırım. merak ettiğim şu ben zaten yakınd ayurtdışına geri döneceğim ama 4 ay kullandığım imei ne zaman tekrar kullanılabilir olacak? ben 6 ay sonra türkiyeye döndüğümde yine 1 hafta sonra kapanacak olan imei aktif olacak mı? belli bir süresi var mı?

4 ay sonunda kayıt yaptırana kadar hattınız çalışmayacaktır. yurtdışına giriş çıkışınız durumu değiştirmiyor

  • arifin manchstra attigi golu arayan adam  (23.12.19 00:05:34)
benim de tam olarak bu noktada merak ettıgım sey su yurtdısından bu ulkeye gırıs yapan turıstler oluyor bu adamlar her sene ulkeye gelırken yenı telefon mu alacak?

  • hayvan gibi yazar  (23.12.19 01:19:10)
türkiye'de yaşıyorlarsa türk vatandaşları gibi kayıt yaptıracaklar

  • lilyb  (23.12.19 08:13:08)
hocam telefonu türkiye'de tr hattı ile kullanamıyorsunuz. ama yabancı hatla kullanmakta bir sıkıntı yok. sırf bu yüzden voxi hat almayı düşünüyorum arada. adamlar aylık 6 gb data için 10 € istiyorlar ve reaming ile türkiye'de de kullanabiliyorsunuz bunu.

  • shadowfollower  (23.12.19 08:51:53)