11 yaşındaki çocuğa ingilizce eğitimi

çocuk iyi bir devlet ortaokuluna 6. sınıfa gidiyor. (okula kaydedebilmek için okulun eski müdürünü devreye sokup 3000 tl bağış yaptık)
ama ingilizce eğitimi haftada 2 saat ve yetersiz.

ingilizce dil kurslarının yoğunlaştırılmış yaz kurslarına göndersem yazın 3 ayda 3 kur bibirebiliyormuş. seneye yazında kalan 2 kuru bitirse işe yararmı sizce ?

çocuk konuşma imkanı olmadığından unutur gider, boşa çabamı olur ?
yazın günde 5 saat haftada 5 saatlik yoğun programa kaydedecem.
kurları bitirdikten sonra nasıl unutmaması sağlanır ?

kur mur geyik.

cocuga türkce bir sey izletmeyin. hepsi yabanci dilde altyazili olsun. ingilizce kitap, cizgi roman alin. eline fiziksel sözlük alin. karistira karistira ögrensin.

cocuk zaten 1-2 sneye kapar bir seyler.

mali durumunuz iyi ise özel hoca tutun, aciklarini kapata kapata gitsin. kur sistemi cok klasik ve herkese verimli degil. özel hocadan ilerleyin.
  • duygusuzromantik  (22.12.19 17:05:52)
Tum arkadaslari tatil yaparken cocuk kursa giderse bence ingilizceyi sevecegi varsa da sevmez.

Onun yerine ingilizce egitim veren genclik kamplarina yollayabilirsiniz, turkiye’de de vardi sanirim.
  • kuehles blondes  (22.12.19 19:48:01)
cambly kids'e bir bakın isterseniz.

  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (23.12.19 01:42:44)
Oyunlaştırılmış uygulamalara bakın. Duolingo, Cambly vb.

  • anten  (23.12.19 13:36:58)