kanal istanbul yüzünden trakyanın savunmasının zayıflaması konusu ?

ya ben konuyu anlamadım yada muhalefet boş goygoy yapıyor.
trakya savunacak güçler batıdan gelecekse zaten şu an boğazı geçmenin yolu 3 köprü bir tünel. kanal istanbul yapıldığı zaman pek birşey farketmeyecekki.
ayrıca trakya dediğini yer avrupada bazı ülkelerden büyük.
çok uzun süre kendi savunmasına yetecek gücü trakyaya önceden koyabilirler, koymuşlardırda.
sizce trakyanın savunması zayıflarmı ? neden ?

4 tarafı su olan yani kara ile hiçbir bağlantısı kalmamış olan bir toprak parçasına sahip olmak, karaya en az 1 yönden bağı olan bir toprak parçasına sahip olmaktan kolaydır. Bu toprak parçası eğer bir ülkenin sınırları içinde kalıyorsa oraya başka bir ülke girip yerleşmek ister, sebebi o ülkenin varlığını olumsuz etkilemekten başka bir şey olmaz. O toprak parçasına konmak demek her dört yöndeki sulara ve trafiğe hükmetmek demektir. Bunun nesi sana normal geliyor anlamadım.

Kanal İstanbul'un tek tehlikesi Trakya'nın savunulması değil ayrıca.
  • muhayyer divan  (22.12.19 17:07:09)
bence dört bir yanına duvar örersek, çevresindeki sulara da köpek balığı pirana gibi bilimum yırtıcı balığı koyduk muydu kimsecikler giremez.

ne saçmalıyonuz la trakyanın savunması falan lol
  • cedric tweedledee  (22.12.19 18:41:29)
  • muhayyer divan  (23.12.19 22:24:49)