1 saat boyunca 195-205 km/s hizla seyretmek

2011 Insignia bir aracım var. İçerdeyken farkettigim bir sorun olmadığı sürece yol şartları hariç araçta ne gibi arızalar oluşabilir?

Bu soru teknik bir sorudur. Hızın trafiğe ve insana etkisinden bağımsız araca etkisini soruyorum.

Yuksek devirden dolayı asinma orani artar.

Bunun disinda yakitin anasinj aglatirsin.
  • stavro  (22.12.19 00:14:24)
Aşınma artar diyorsak bakımını 15 binde değil de 10 binde yaptırmak iyi bir öneri olur mu?

Yakıt problem değil. 11 lt civarı yakiyor. Bu seyehatler süresince.
  • lion de la Turquie  (22.12.19 00:17:02)
güvenlik koşullarından bağımsız olarak değerlendirirsek. yolun düz olduğunu (iniş-çıkış yok) varsayarsak ve hız sabitleme kullanırsan. 1 saatte bir problem yaşamazsın. ama sürekli rampa çıkarsan devir artacağında motora ve turboya fazla yük biner. bu da bu ekiplmanların ömrünü kısaltır.

  • helenart  (22.12.19 00:28:06)
motorun sogutma sistemi saglikli calisiyor ise motora bisey olacagini dusunmuyorum, daha cok yuruyeni ve lastikleri zorlar bence. ozellikle lastiklerin omrunu cok ciddi kisaltacagini dusunuyorum.

  • cooperr  (22.12.19 00:36:29)
Lastikler aşırı ısınmadan erken biter

  • westblack  (22.12.19 00:54:41)
Mekanik bir arızaya neden olacağını sanmam. Sadece kullanıma bağlı aşınma olan parçaların ömrü daha kısa olur. Lastikler, triger kayışı gibi

  • filipis  (22.12.19 03:49:48)
Motorun yağını suyunu kontrol et, bir de radarlara bir saat boyunca bu hızda ceza yemecegin yer yok gibi

  • monkey  (22.12.19 04:08:44)
Asıl önemli soru şu olmalı, bu hızlarda giderken motor devri kaç binde?

Normalde motor kaç bin devir çeviriyor ve kaç bin devirden sonra kesiciye giriyor?

Yüksek hız kesin olarak lastikleri çabuk yıpratır ama motoru ve arabayı yıpratır diyebilmemiz için araç ve motor devri hakkında bilgimiz olmalı.
  • John Bloor  (23.12.19 09:27:05)
Motor 4500-5000 devirde. 6500 devirde kesiciye giriyor.

  • lion de la Turquie  (24.12.19 23:35:23)