90'lı yılların bir harika şarkısı yer yarıldı yerin içine girdi

96 veya 97 yıllarında çıktı diye tahmin ediyorum, o zamanlarda meşhur çok harika bir hareketli şarkı vardı..bizim mahallede çok meşhurdu valla..yahu ben bunu aradım aradım bulamadım hiçbir yerde rastlayamadım anlamadım gitti ne iş..size vereceğim ip uçları şunlardır;

baştan sona hareketli bir parça

1. Şarkının sözleri sadece 1 taneydi, kadın sürekli 'you just up pancho with' gibi birşey söylüyordu..şarkının neredeyse tamamında sadece hep bu cümleyi söylüyordu.

2. bir tane adam müziğin dahada hızlandığı yerlerinde 'cannon' diye bağırıyordu.. (yani şarkının tüm sözleri bu 2 cümlecikti)

3. Da Hool - Meet Her At The Love Parade isimli parçayla aynı anda çıkmıştı sanki..ikiside birden zuhur etti sanki..ne zaman bunu dinlesem hemen aklıma bu aradığım şarkı gelir. eminim çoğu kişide böyledir.

da hoolu buldum ama bunu bulamadım bir türlü ve hiçbir yerde rastlayamadım hayretler içindeyim..çünkü 90'lı yılların en güzel şarkılarından birisiydi.

Pump it up • Danzel olabilir mi

  • kedula  (20.04.10 17:04:16)
değil maalesef,ilginiz için teşekkür ederim..
bu aradığım şarkı en az 13 yıllık bir şarkıdır. nasıl hiç biryerde yok inanamıyorum yaa.. cher - strong enough, rashid taha - abdul kadir, da hool - meet her love parade vs vs bunlarla beraber aynı anda modaydı o zamanlar.. bunca yıldır müzik hergün takip ederim indiririm sayısız 90 mixlere baktım yok hiç birinde yok çıkmadı karşıma yavv :S

  • mücrim  (20.04.10 17:33:10)
Kool & The Gang - Celebration 'da arada COME ON diye bağırıyo mesela. Ama bu değil herhalde... Bu arada ne tarz birşeydi bu? Da Hool denilen şeye baktım da, resmen tekno bu? O da öyle birşey miydi?? Bu "Da Hool" denen şarkı gibi birşey midir bu da yoksa daha rock gibi, pop gibi (mesela Cher ya da Rachid Taha gibi) birşey midir? Zira YouTube'dan bulduğum gibi ise "Da Hool" nere, Cher nere...

  • mbaportakal  (20.04.10 20:52:04)
Kool & The Gang - Celebration DEĞİL MAALESEF..

bu aradığım müzik tekno idi, tam gaz tekno diye buna denilir bence.. yahu inanamıyorum, sayısız mixlere baktım nasıl hiçbirinde yok şaşkınlık içindeyim. da hool gibi evet ama bunda kadın sürekli 'you just up panch with' gibi birşey diyordu yada ben böyle anladım :) başka birşey demiyordu, sonra müzik iyice kopuyordu hızlanıyordu o zamanda bir tane erkek 'cannon' veya 'come on' diye bağırıyordu. bakınız şu parçayla bu aradığım müzik çok modaydı o zamanlar 97 veya 98 de olabilir, bu üstteki şarkılarla beraber modalardı o zaman ama bu aradığım müzik tekno idi

beemp3.com
  • mücrim  (21.04.10 16:05:11)
cindy lauper girls just ı wana big a fun olabilir mi

  • 1644demet  (29.04.10 20:47:30)
değil hocam maalesef.

  • mücrim  (06.05.10 16:26:41)