usta bizi düdükledi mi?

arabayı periyodik bakım için ustaya götürdük. fotoda yazan işlemler için 830 lira verdik. sizce uygun mu yoksa düdüklendik mi?

i.hizliresim.com

herşeyine bakıldı ve ek olarak antifreeze koyuldu motor suyuna.

araba 2015 model benzinli opel corsa ve otomatik vites.

Ben geçenlerde 550 liraya yaptırdım buji hariç. 2015 Astra

  • Depik  (21.12.19 18:40:38)
bana çok geldi ya, 2009 corsa sahibiyim geçenlerde bakımı 350 tl falan tuttu bui hariç.

  • omonia  (21.12.19 18:44:51)
sağolun arkadaşlar şimdi kıvrılıp ağlamaya başlıyorum :D ankara içi temiz güvenilir usta tavsiyesi olan...

  • theseachange  (21.12.19 18:47:44)
ben aracımı bosch servislerine götürüyordum.
fiyatları belli takacakları mal belli.
sadece size yakın olan 3-4 yeri arayıp hangisi daha ilgili onu öğrenmek lazım.
en azından kazıklamıyorlar ve f/p dengeli bir hizmet sunuyorlar.

kazık yediniz mi öğrenmek için misal bir tanesini arayın ve bu işlemleri yaptıracağım kaça olur diyin. arka frenler temizlik falan gibi işlere hiç girmeyin bedava değilse.

şu ülkede ne zaman motor temizlik fren temizlik xx temizlik deseler o pahalı spreyler yüzünden kazık atmayı amaçlamışlardır.
sprey de 5 tl falan bu arada ama sana 50 tl diyorlar.
  • ozdek  (21.12.19 18:50:14)
yetkili serviste bakım paketi 500 TL. ondan sizin duruma ek olarak polen filtreside var. bujide set olarak 200 lira olsa. 700 tutardı. sizde 830 biraz yetkili servis fiyatı olmuş. usta için fazla bence.

  • helenart  (21.12.19 18:50:46)
motor yağını, antifrizi dışarıdan alıp ekletebilirdiniz.
bir dahakine yani.

  • sutlu nescafe  (21.12.19 18:50:56)
120 lira filtreler, 180 lira castrol yağ, 220 lira da buji
330 lira işçilik vermişsiniz.

iyi gondiklemiş bence.

pazartesi opel kullanan arkadaşıma ustasını bir sorarım unutmazsam, memnundu kendisi.

bir de öneri vereyim, periyodik bakım için ustaya gidecekseniz alın malzemeleri internetten sadece işçiliğine para verin. bir de malzemeden para almasınlar.

fren balata spreyi nette 7-8 lira adamlar oraya buraya sıkıp 15-20 liraya sana fatura ediyor. gıcık oluyorum böyle ustalara evet
  • gaza gelen  (21.12.19 19:04:58 ~ 19:07:09)
Biraz fazla olmuş evet.

  • Erva  (21.12.19 19:23:41)
Fazla verilmiş eski corsa kullanıcısıyım.

bu fiyata serviste bile yaptırılırdı.
  • jamiro  (21.12.19 19:50:25)
Ford kullanıcısı olarak ; yıllık bakım=4filtre + 4ltcastrol 5w-30 + Ön DiskveBalata değişimi dizel bir araç için işçilik 150 tl ödedim. Malzemeleri ben ayarladım. Siz en az 200 tl fazla ödemişsiniz. Malzemeler de orjinal mi yan sanayi mi muhabbetine girmedim bile.

  • creedwar  (21.12.19 20:17:33)
Buji hariç 400-450 arası tutması gerek usta fiyatının. Biraz fazlaca tutmuş evet. Motor yağı ve filtreleri internetten alın bir dahaki sefere, işçilik için de 100-150 TL arasında hallediyorlar zaten.

  • msb  (21.12.19 21:37:21)