[]

saygısız, sorumsuzlar insanlarla uğraşmak

insanlardan çok sıkıldım. herkes o kadar saygısız ve sorumsuz ki bu yüzden sürekli tetikte olmaya başladım.

dün askerlik şubesine gittim. oradaki memur tam bir sorunlu tipti. kadın şu profilin net protitipiydi. (bkz: öğrenci işlerindeki suratsız kadın) kadın tam bir suratsız, önüne geleni azarlayan bir tip. gişede numaram yazdı içeri geçtim. kadın biraz acele edin geç geliyorsunuz sonraki numaraya basıyorum dedi. dakka bir gol bir. daha 2 saniye önce tanımadığım kadından fırçayı yedik. oyalanmamıştım da üstelik. gişede numaram yanınca kalkıp gittim. 5 saniye sürmemiştir.

benim aile hekimi raporlu olduğu için askerlik muayenesi olamadım. başka doktor da yapamıyormuş o yüzden şubeye gittim. kadın saçma sapan sorular soruyor. üstelik üslubu çok çirkin. neden öyle? doktor neden yapmadı? dedim başka doktor yapamıyormuş doktor kendi söyledi. "o nasıl bir şey öyle yaa?" tarzı çirkin bir üslubu vardı. bir şey soruyorum yüzüme bile bakmadan ters ters evet!! diye cevap veriyor. bu üsluna devam edince ben de çıkıştım . "ablacım çocuk yok karşında konuşmana dikkat et. ben ne bileyim doktor dedi geldim" falan diye sesimi yükselttim. ben çıkışınca bir anda yumuşadı. bende de sosyal fobi var. biraz çekiniyorum bu arada.

sonra benden sonraki çocuk geldi. onun işlemlerini yapacak o çocuğa karşı aynın üslubu takındı bu sefer. öğleden sonra doktor raporunu götürmek için tekrar gittim başka birinin işini yapıyordu adam şöyle dedi. "abla çok sinirlisin sen yaa" ona da fırça kaymış sanırım. geleni gideni azarlıyor kadın. o kadar itici ki kadın boğasım geldi.

sadece bu kadın değil. her yerde bu insanlar. öğrenciyim. kıs bir süre yurtta kaldım. öğrenciler ses yapıyor. adam gece 2'de yüksek sesle telefonla konuşuyor, oyun oynuyor. gidip nazik bir şekilde uyarıyorum sallamıyor. sonra bir tanesinin üzerine yürüdüm bir daha ses yapmadılar.

insanlardan gerçekten çok yoruldum. bazen insanlara nazik bir şekilde hatasını söylüyorum ters tepki veriyor. biri ters yapınca atar yapıyorum gerekirse ufak bir mevuzuyu büyütüp tekme tokat dalarım. genelde ben de atar yapınca geri adım atıyorlar ama istemiyorum böyle bir şey. istiyorum ki nazik bir uyarı yeterli olsun ama dişini göstermek gerekiyor. nasıl baş ediyorsunuz bu insanlarla? ben ya sesimi çıkarmıyorum ya da mevzuyu kavgaya götürecek kadar tansiyonu yükseltiyorum. ama kavga dövüş de pek istediğim bir şey değil. ufacık bir şey için değmez.

 
Saygısız insanlar elbette her yerde var ama sen nazik bir şekilde söylediğine emin misin? Yani sorsan nazikçe uyardım diyen ama bir karşıdakinin ağzına etmediği kalan bir sürü insan var, kişi konu kendi olunca objektif olamıyor. Bunu da bir düşün derim.


  • wmeh  (21.12.19 16:23:28) 
emin ol o kadar naziktim ki. hatta 2. 3. uyarışımda bile naziktim. karşımdaki ters bir cevap verince parlıyorum sadece.


  • nick bulamadim  (21.12.19 16:36:46) 
Bu tip insanlar her yerde. Sende çirkef olacaksın başka yolu yok ya da cimer'e yapıştır şikayeti.


  • komando kani var bende  (21.12.19 17:00:12) 
kamuda görevli olmanın sorumlu olduğu insanlara karşı çıkışmaktan onları aşağılamaktan ibaret olduğunu zannediyorlar. yemin ediyorum tanıdığım ne kadar insan varsa azcık rütbe alsa bambaşka havalara bürünüyor. sizin kadın da bu türlerden kesin.

ayrıca ses konusunda yanı başımızda emniyet var gece üçte car car konuşuyorlar, bunlar polis düşün gayrı gerisini.

tüm cümlelerinde haklısın. lakin eşime her zaman şunu söylemişimdir sana da söyleyim, bizler dışardaki insanları değiştiremeyiz, o yüzden kendimizi onların pis negatif nerjilerine maruz kalmadan kayatımızı sürdürmenin yollarını bulmalıyız. yoksa diğer türlü ne ömür geçer, ne huzur olur hayatımızda.
  • for day to break  (21.12.19 17:29:01 ~ 17:29:39) 
Çoğunlukla sesimi yükselterek azarlıyorum. Muhtemelen o insanla bir daha karşılaşmayacağımı düşünerek önemsiz bir tartışmaydı diyorum kendi kendime.

Maalesef insanların bu tavırları yüzünden nazik olan kişiye de üslubumda kötüleşme oluyor (tanımadığım insanlara karşı)

Askerlik şubesindeki kadınların çoğu o bahsettiğiniz profilde zaten.
  • filipis  (21.12.19 19:57:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.