askerlik sonrası yoklama işlemleri

birden dank etti, bunun yıllık bi cezası falan var mıydı yaptırmıyorsak?

sanırım var.
ama askerlik şubenizin faks numarasını öğrenip faks ile yoklama yaptırabiliyorsunuz. Ben öle yapıyorum her sene.

""""
........ askerlik şubesi başkanlığına
2010 yılı askerlik yoklaması için ikamaetgah bilgilerim aşaşğıdak gibidir.
adres
tel
"""

benzeri bir dilekçe fakslamak yeterli oluyor
  • Rmdy  (20.04.10 15:01:53)
cezasi var ve tikir tikir oduyorsun. miktarini simdi hatirlamiyorum, canimi acitacak kadar cok degildi ama asabimi bozacak kadar coktu. dolayisiyla, yoklamalari ihmal etme. yoklamanin ne oldugunu merak eden arkadasa: askerden terhis olan herkes 45 yasina kadar (hekimlerde 54 yasina kadar) bagli oldugu askerlik subesine posta yoluyla muracaat ederek ikametgah bilgilerini bildirmek zorundadir. 2-3 kere atlatirsan para cezasi gelir.

  • compadrito  (20.04.10 15:27:48 ~ 15:28:22)
simdi ogrendim ben de duyuru icinde soru sordugum icin silmisler sorumu. artik internetten yapiliyormus sanirim eksisozluk te okudum. ayrica er-erbaslar icin 31 yasina kadarmis bilginize.

  • mulayim ters  (20.04.10 15:42:49)
şubeyi aradım. borcum nedir ne yapmam gerekir diye. nüfus cüzdanınızla buraya gelmeniz gerekiyor dediler. telefonla öğrenemiyor muyuz dedim. hayır dediler. en kısa sürede gideceğim, buraya sonucu yazarım.

  • stanley weber  (20.04.10 16:52:28)