Burun kanaması

Merhaba yaklaşık 2 3 yıl önce burnum bir kaç kez kanamıştı ve bu kanama oldukça uzun sürmüştü. O zamanlar bu üst üste bir iki yıl kış aylarında olmuştu. Soğuktan ve burnu temizlerken burun damarlarını zorlamaktandır diye düşünmüştüm. Bugün sabah kalktıktan sonra durup dururken yine burnum kanamaya başladı ve yine oldukça uzun sürdü. Bu defa hiçbir şey yapmadan kanaması garip geldi. Acaba bu kanamaların nedeni önceki düşündüğüm gibi midir? Yoksa burun kanamalarının daha farklı nedenleri var mıdır?

gecen yil olmustu bende de. dusta falan bir anda sakir sakir akiyordu. (damlama degil akma).

doktora gittim, panik yapma yarim saat aksa da sana bise olmaz demisti. damarlardan biri mi ne catlamis. tam hatirlamiyorum ama yakmisti sanirim. kaynak gibi bir sey. eger bu tutmazsa baska bi islem yapicaz dedi. o gunden sonra akmadi.
  • brkylmz  (20.12.19 10:31:56)
ciddi bir durumun habercisi de olabilir. bence doktora görün.

  • foolrules  (20.12.19 10:53:39)
Denizden yüksek ortamlar, kuru ortamlar, kan sulandırıcı ilaçlar ve yüksek tansiyon kanama sebepleridir. Sümkürmede zorlama da var tabi. Burnunuz kanadığı an hemen aynaya bakın gözlerinizde de kırmızılık olursa bi doktora görünmelisiniz.

  • dakota  (20.12.19 11:52:37)
Burnunuzda kamburluk falan varsa kemik batıyor olabilir. Daha önce bana da oluyordu. Gecenin bir yarısı uyurken burnum kanıyordu

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (20.12.19 16:29:25 ~ 16:29:48)