[]

sosyologlar / iletişimciler bakabilir mi?

birçok kaynak var ama bunların arasından en verimli olan ve detayda kaybolmamış olanları süzme noktasında yetkinliğim yok. aşağıdaki genel kavramlar/kişiler ve bu kavramları üst başlıklarla genel olarak ele alan, geri zekalıya anlatır gibi anlatan kitap tavsiyelerinizi rica ediyorum.

shannon-weaver
önyargı
herbert marcuse
suskunluk sarmalı
kullanımlar doyumlar talepler, ihtiyaçlar
propaganda modeli
ağ toplumu
dijital yerliler

vs.

teşekkürler.

 
önyargı
herbert marcuse
suskunluk sarmalı
kullanımlar doyumlar talepler, ihtiyaçlar
propaganda modeli

Bunlar için iletişim kuramları kitaplarına bakmanız lazım. Hatta anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesinin videoları var onlar da işinize yarayabilir.

Ağ toplumu ve dijital yerliler başka iki konu. Tam olarak ne aradığınızı söylerseniz yardımcı olabilirim.
  • anten  (19.12.19 23:03:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.