Türkiye'den Almanya'ya evden eve nakliye fiyatı nasıl?

Merhabalar,

Daha önce Türkiye'den Almanya'ya evini taşıyan oldu mu? Hep metreküp fiyatı veriyorlar ve aldığım fiyatlar metreküp başına 125-175 euro civarı dalgalanıyor (gümrük işlemleri, eve teslim + montaj dahil).

Daha önce bu şekilde evini taşıyan varsa sizin aldığınız fiyatlar nasıldı? Sizce bu fiyat iyi mi?

Geçen cuma ablamlar taşındılar. Metreküp fiyatını bilmiyorum ama Türkiye'de 3+1 evde oturuyorlardı. Abartı eşyaları yoktu, beyaz eşya olarak sadece çamaşır makinası götürdüler. 5 bin euro ödediler, ayrıca sigorta için de 1.600 euro ödediler. Ve eşyalar 6 haftada gidecek.

  • suppermaster  (19.12.19 00:12:46)
Vazgecmelerini soyleyin. Fiyat ne verirlerse versinler, pahali olacak. Hic gerek yok. 5 bin 6 bin Euro ile 2 kez eve mobilya alirsiniz Almanya´da.

Burada herkes 2. el mobilya bakar, IKEA en ucuz mobilyacidir zaten. Ne ekolojik ve ekonomik. Akillica bir davranis degil.
  • buf-e kür  (19.12.19 00:16:35)
Hangi tür bir delilik buradan oraya beyaz eşya taşımaya sebep olur ki? 300-500 euroya satılıyor zaten. Bkz: saturn.de
5000. Euro almanya icin cok guzel para, soruya tam yanit olmadi ama ben de mantikli bulmadim, bir dost.

  • her giriste sifresini unutan adam  (19.12.19 00:42:28)
Izmirden Praga aldigim en uygun fiyat 5700Euroydu 3+1 ev eyasi icin. Hepsini satip IKEA'dan aldim. Biraz daha pahaliya geldi ama komple sifir ve garantili esyamiz oldu, gumrukten gecer mi, ne zaman gelir diye catlamadik, nakliyecilerle muhatap olmak zorunda kalmadik.

Yurtdisi nakliyede paketleyen ve yukleyen, iki tarafta da gumruk kontrollerini yapan, indiren ve kuran farkli ekipler oldugu icin problem cikmama olasiligi yok gibi.

Bu arada olumlu yorumlari olan bilindik bir firma 12000Euro fiyat vermisti.
  • erectrode  (19.12.19 17:03:46)