[]

RTE, Çin'e niye bulaşmıyor?

Mesut Özil twit atmış, hatırlamış olduk Doğu Türkistan'ı, Uygur Türklerini. E bu adamlar da sünni, Çin'e niye posta koymuyor RTE? Milliyetçi oyları kadırmada etkisi olur, hiç olmazsa iyi partiden biraz daha oy çalınabilir ecdat, ümmet muhabbeti islamcılık vs. ABD, Avrupa da şakşakçılık eder, helal olsun Tr'ye derler Çin'i hiç hazetmiyorlar zaten.
 
Çin, Rusya gibi ülkeler sevimli görünmekle pek uğraşmıyorlar bence. Saçma salak bir şey söylerse cevabını alır. Ayrıca bize kredi verebilecek kaç ülke kaldı ki? Ürettiğin her şeyin de en az 3-5 parçası adamlardan geliyor. Gerçekten zor durumda bırakabilirler bizi.


  • baal  (18.12.19 21:05:50) 
Denge terazi siyaseti gereği bir tarafa sözde dahi olsa yükleniyorsan öteki tarafın varlığına güvenmek zorunda kalıyorsun. Aynı anda hem ABD ye hem AB ye hem Rusya’ya hem de Çin’e karşı hareket etmek sultancı iktidara sahip liderlerin bile yapabileceği bir şey değil.


  • siyah giyen adam  (18.12.19 21:32:28) 
2019 dış politika sloganı şöyle; "Yeniden Asya" yani Asya ülkeleriyle olan ilişkilerini daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Çin de Obor projesi kapsamında Orta kuşağına dahil olduğumuz bir ülke. Yapılan yollar, havalimanları da bunun bir parçası.

Yanlışsam düzeltin.
  • geçerkenugradım  (18.12.19 22:20:31) 
Doğu Türkistan olayına tek taraflı bakmamak gerekir, Uygur Türkleri olayının detaylarında farklı durumlar gizli, Uygur Türkleri bildiğiniz gibi Çin'de azınlık olarak bulunuyor ve bir şekilde ABD azınlıklar aracılığıyla ortalığı karıştırma veya etki etmek amacında. Suriye'de vs Kürtleri nasıl kullanıyorsa Çin'de Uygur Türkleri aracılığıyla bir şeyler yapma gayreti içindeler.


  • mysql34  (18.12.19 22:48:25) 
Ayni anda hem batiya hem doguyu karsisina almak istemiyor olabilir. Dis isleri zaman zaman yapilanlari kinayan tarzi soylemlerde bulunuyorlar dunyanin dikkatini cekmek icin falan. Zaman zaman rteden de duydugumu hatirliyorum uygurlar icin soylemler ama batiya oldugu gibi yuksek sesle bir disavurum degil bu elbette. Sebebi de basinda soyledigim gibi bir cesit denge isi bence.


  • ezkaza  (18.12.19 22:59:42) 
batıdan kredi bulmak cok zor bu kosullarda, cin kredisi icin kosturuyorlar bugunlerde. cin özellikle ortadogu ve afrika ile cok ilgili, zor durumdaki ülkelere para akıtıp karsiligini misli ile aliyor


  • proteus  (20.12.19 11:00:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.