Basit animasyonlar yapabileceğim program

Efendim merhaba, İngilizce öğretmeniyim. Öğrencilerimle yaptığım etkinlikleri okulun sosyal medya hesaplarında paylaşmak, bir sonraki üniteyi merak etsinler diye o ünitedeki konuları göstereceğim mini animasyonlar yapmak istiyorum.

Sözgelimi, animasyon çizgileri olan bir denizde yüzen tekne giderken bir yazı belirir. Yazıda "5D sınıfı nereye gidiyor?" sorusu yazılıdır. Sonunda tekneyi bir canavar ham yapar ve biter. Sonunda:"Yeni ünitedeki canavarlara hazır mısınız?" sorusu belirir.

Çok basit 10-15 saniyelik işler çıkarabileceğim, tercihen hazır plug-in'ler kullanabileceğim programlar arıyorum. Bir arkadaş Adobe After Effects'i tavsiye etti.

Siz ne tavsiye edersiniz?

Peşinen teşekkürler.

powtoon

  • aziz dostum jack  (17.12.19 23:36:28)
Adobe after effects ile basit animasyonlar yapılabilir. Ama işin ilginç yanı o program çok detaylı çalışmalar yapmak için yazılmış profesyonel bir yazılım.

Dolayısıyla başlangıç aşamasında onu kullanabilmeniz pek mümkün değil.
  • lisw  (18.12.19 00:39:25)
senin 1 saniyelik dediğin basit bir animasyonu yapman günler belki haftalar sürecek, sorun sende değil programın arayüzünde. o kadar karışık ki arayüzü çözdükten sonra geriye bişey kalmıyor. after effects'den bahsediyorum.

  • hem şişko hem deli  (18.12.19 04:53:50 ~ 04:54:09)