Çamaşır yıkarken yumuşatıcı kullanıyor musunuz?

Annem ben lisedeyken bırakmıştı kullanmayı, gereksiz kimyasal taşıyoruz üzerimizde, kanserojen diye. Sonra ben de evden ayrıldıktan sonra hiç kullanmadım.. Kıyafetlerde sorun değil de havlular kazık gibi gerçekten.

Siz ne yapıyorsunuz, kullanıyor musunuz? Alternatif olarak sirke + uçucu yaģ önermişler, bunu deneyen var mı?

Ben kullanmıyorum. Havluları da öyle kazık gibi seviyorum. Yumuşak olmasını istersem(nadiren) kurutma makinesinde kurutuyorum.

  • megalomaniac  (17.12.19 22:34:07)
nö.

  • datnet  (17.12.19 22:35:01)
Kıyafetlere hayır, havlu ve çarşaflara sirke+uçucu yağ yapıyorum evet.

Havlular için 1-2 yemek kaşığı sirke ile portakal ya da lavanta yağı;
Çarşaflar için 1-2 yemek kaşığı sirke ile karanfil yağı.

Sirke bildiğiniz düz marketteki 3 liralık beyaz sirke.

Hayır sirke kokusu olmuyor çamaşırlarda, ve hayır havlular kazık gibi olmuyor, yumuşuyor.
  • taurina  (17.12.19 22:35:04)
@tahtına yağlardan 1-2 damla yeter sanırım deģil mi? Deneyeyim ben de bunu.

  • gmzo  (17.12.19 22:39:51)
Sadece beyaz sirke kullanıyorum yumuşatıcı gözüne. Kötü kokmuyor uçucu yağ şart değil.

  • cilekli pasta  (17.12.19 22:55:23)
Kullanmiyorum.
Havlularim da oyle kazik gibi olmuyor.
Bambu havlu al.
  • Flipsflops  (17.12.19 22:57:41)
Kullaniyorum hem de en yogun kokulularindan. Vazgecmiycegim 2 kimyasal yumuşatıcı ve deodorant. Ölene kadar kullanirim.

  • hindistan cevizi  (18.12.19 00:23:02)
Kullanmıyorum.

  • Amaranta ursula  (18.12.19 00:30:01)
Kullanıyorum. Konsantre olanlardan.

  • lisw  (18.12.19 00:40:46)
birkaç çeşit kullanıyorum, hem de severek.

  • blatta hiberna  (18.12.19 01:07:20)
Kullanıyorum. Sadece yumuşatıcı özelinde değil, kimyasal ürünlerin zararlarının çok abartıldığını düşünüyorum. Evet doğal iyidir tamam da, kimyasal da abartıldığı kadar öcü değil.

  • himmet dayi  (18.12.19 09:21:36)
Sivi deterjan kullaninca zaten gerek kalmiyor.

  • chitosan  (18.12.19 15:24:23)
Kullanıyorum, zımpara gibi oluyor havlular yoksa. Kimyasal mimyasal, o mis gibi kokusu yeter.

  • stoa  (18.12.19 16:21:09)
biraktim. deterjanim da sabun rendesi gibi bir sey, guzel kokusu. sirkeyi bir gun meraktan deneyecegim. havlular kazik gibi cikiyor ama kurutucu var. olmasa da bir kere el silence yumusuyor zaten havlu. yani koku disinda cok gerekliligi yok aslinda. ama guzel kokan yeni yikanmis giysi giymis biri yanima gelince bayiliyorum.

  • jimicik  (18.12.19 16:37:10)