[]

Pumayı evcilleştiren adam

Bir dolu örnek var böyle. Sadece puma değil, aslan, kaplan ve doğası son derece vahşi ve yaban birçok hayvanla ilgili bu tarz videolar var.

youtu.be

Doğası son derece yabani ve vahşi bir hayvanı nasıl böyle evcilleştirebiliyorlar? Sirk üsulu dışında. Hayvanların evcilleştirme hikayeleri tarihte binlerce yılla zikredilirken bu durum nasıl ortaya çıkıyor?

 
doğar doğmaz anasının altından alıyolar, gözlerini insanların yanında açıyor.

amerika da bir ara gerçek kurt ile kurt köpeğinin çiftleşmesinden melez bir köpek bakma modası başlamıştı.

normal şartlarda uysal olan fakat birisi koşmaya başladığı zaman avlanma iç güdüleri devreye girip çok kişiyi harap etti bu hayvanlar.

yani her an herşey olabilir, sonuçta ne kadar uysallaştırırsan uysallaştır vahşi hayvan, bişey yapmaz dersin kızgınlık dönemindedir saldırıverir.
  • hem şişko hem deli  (17.12.19 15:15:15 ~ 15:17:35) 
Dediginiz dogru. Alt türlerinin bir tanesini bile böyle çok büyük sosyal davranış değişikliğine evirmek, binlerce yıl alır.

Cevabı sorunuzda var. ''Evcilleşen'' bir tane puma var. İstisna. Zaten bu 'istisna' hayvanların da aslında sürekli istisnai davranmadıklarını ve gerzek 'sahip'lerini parçaladıklarını haberlerde okuyoruz. Hem fiziki hem de sosyal olarak 'doğal alan'dan kopartmak ilk işi oluyor hayvan evcilleştirmede. Evde pati verdirecek hale getirtmek için, işkence yapılmadığı ihtimalini düşünemiyorum ben.
  • buf-e kür  (17.12.19 15:19:31) 
Sürekli tok tutuyorlar. Bir gün aç kalsın ilk gordugunu yer.


  • sckxyss  (17.12.19 16:23:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.