[]

İmar Barışı - Yıkım Kararı

Selam Dostlar,
Bizim için çok önemli bir konuda bilginize, fikrinize, tavsiyelerinize ihtiyacımız var.
İmarı barışı kapsamında bir kır evimiz var. bu yapı daha önce yapıya devam edilmemesi konusunda mühür yemişti. bizde yapıyı o haliyle bıraktık, daha sonra imar barışı çıktı ve biz yapı kayıt belgesi aldık. Bu belgeyi aldıktan sonra yapının açık kısımlarını kapattık. Zaten yapı kayıt belgesi verilirken etrafını branda ile kapattırıp, bu belgeyi verdiler bize.
Sonunda elimize yıkım kararı ve para cezası geldi.Yer su havzasına yakın fakat bizim gecekondumuz varken yakında villa yapıldı aynı zamanlarda, sorum şu ki bilen, fikri olan varsa, ne yapmalıyız ne yapalım?

Yer: İstanbul / Arnavutköy
Teşekkürler.

 
Daha dun benzer bir durum yasadik biz de. Belediyelerde esiniz dostunuz yani arkaniz yoksa cok zor bu islerle ugrasmak.

Binanin acik kisimlari ne olarak gorunuyor? Teras ya da balkonsa kalici sekilde, yani konstruksiyon vb gibi bir seyle kapattirmazlar.
  • msb  (17.12.19 12:56:47) 
@msb yapının iki tarafı tamamen açıktı, branda ile kapattık yapı kayıt belgesinden sonra tugla ile kapattık, aslında durumunda değişen bir şey olmadı yapının.


  • jenasinans  (17.12.19 13:00:09) 
biz de arnavutköyde (o zamanlar oraya bağlıydı şimdi bilmiyorum) aynı durumu yaşadık çiftlikte. su havzasına yakın diye bir bölümü yıkıldı. hiç ellemeyin dediler ellemedik, yan komşumuz villa yaptı kimse ses etmedi, 2 ay sonra gelip bizim evi tamamen yıktılar. yer terkos bu arada.


  • Tears of Devil  (17.12.19 13:47:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.