[]

Avukat arkadaşlardan yardım _ çocuğun soyadı

3 sene önce bu platformda bana yardımcı olan, desteğini esirgemeyip yol gösteren avukat arkadaşlar sayesinde; çekişmeli bir dava sonrası eşimden ayrıldım.
Şu an işsizim, sigortam yok dolayısıyla avukat tutamıyorum. Baronun bana atadığı adli yardım avukatı ile gelebildiğimiz yere kadar geldik ama şu an tek başınayım.

Oğlumun velayeti bende. Soyisminin benimki ile aynı olmasını istiyorum. Bu sebepten bulunduğum yerdeki aile mahkemesine dava açacağım. Ancak nasıl bir yol izlemeliyim, dosyaya konacak evraklar ve deliller nelerdir vb konularında yardıma ihtiyacım var.
Yardımcı olacak, yol gösterecek avukat arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Durumu özetlemek gerekirse eski eşimden gelen çocuğa/bana hükmedilmiş nafakaların, maddi ve manevi tazminatların ödemesi yok. Babanın çocukla fiziksel herhangi bir bağı yok. Ayrıldığı günden beri görmedi, görüşme talebi de yok. Baba da işsiz ve sigortası bulunmuyor. Boşanma davası duruşma tutanaklarında da kayıt altına alındığı üzere baba duruşmalara bile gelmedi.

Şimdiden teşekkür ederim.

 
Avukat değilim ama bir karar var burda
www.hurriyet.com.tr

  • efruz  (17.12.19 07:30:46) 
Link için teşekkür ederim. O haberi ben de okudum. Keşke uygulamada da haberde anlatıldığı gibi kolay olsa :/


  • balik kraker  (17.12.19 10:18:05) 
aile ve sosyal politikalar bakanlığının 187li bir hattı var, hukuki destek veriyorlarmış. Onlar yardımcı olmaz mı? Bir de kadınlarkulubü, hukuki.net, avukatasor sitelerinde de belki biri yardımcı olabilir.


  • geçerkenugradım  (17.12.19 12:57:53) 
Merhaba,

Bana yarın özelden göndereceğim e mail adresine bir hatırlatma maili atarsanız, ben size bir dilekçe yazarım kısaca, gerekli yerleri siz doldurursunuz. Babanın çocukla hiçbir fiziksel bağ kurmadığını vs anlatan tanıklarınız da olursa iyi olur. Nereye gideceksiniz, davayı nasıl açacaksınız anlatırım.
  • fengari  (19.12.19 03:00:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.