[]

Bankadan gelen Almanca mail

Selam

Arkadaşıma aşağıdaki mail gelmiş de anlayamadık. Google translate hesabınız ele geçirildi gibi bir şey diyor ama başka bir arkadaş da banka eki gelmiş gibi garip bir şey söyledi. Ne diyor burda?

ich möchte Sie informieren, dass eine Kontopfändung für Ihr Konto vorliegt. Bitte prüfen Sie den Sachverhakt und geben der Bank Weisung.

Teşekkürler

 
Almanca bilmiyorum ama bu kesin spamdir.


  • hot potato  (16.12.19 22:23:20) 
Arkadaşınızın hesabına borcunu ödemediği için haciz gelmiş?


  • ganbatte  (16.12.19 22:28:19) 
Şahsi danışmanımdan geldi mail diyor arkadaş. Yarın gidip öğrenecek artık.


  • voyager 1  (16.12.19 22:38:19) 
Sahsi danismanindan geldigine ve link icermedigine gore spam degildir.

Anladigim kadariyla hesabina haciz gelmis. Var miydi bir yere borcu? Odemedigi ceza ya da radyo televizyon vergisi felan?
  • Haldamir  (16.12.19 23:09:19 ~ 23:12:07) 
@Haldamir TV vergisi gibi bir şey varmış, ondan şüpheleniyor. Bir ara Türkiye’ye döndü işinden ayrılıp sonra tekrar Almanya’ya taşındı. Herhalde o aradaki zamandan kaldı bir şeyler.


  • voyager 1  (16.12.19 23:21:22) 
Televizyon vergisi olması mümkün ama çok nadir bildiğim kadarıyla. Genelde uzun yıllar ödememek gerekiyor işin bu raddeye gelmesi için. Normalde sadece ceza+faiz ekleyip duruyorlar.

Ayrıca öyle pat diye haciz gelmez genelde. Öncesinde onlarca mektup ve tebligat yollanır. Arkadaşınızın hiç mi haberi olmadı bu süre boyunca olan bir borçtan?
  • Haldamir  (16.12.19 23:59:54) 
Hesaba haciz gelmiş. Durumu kontrol edip bankaya talimat verin diyor. Nedeni falan yazmıyor.


  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (17.12.19 00:20:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.