karttan sigara alırken

üzerine 1 lira, 50 kuruş gibi komisyon koyan bakkalı nereye şikayet edebilirim?

Bence etme.
Sigaranı kartla alacaksan büyük marketlerden al.
Bende yanımda para olmayınca mahalle bakkalindan kartla alıyorum, utanarak 25 kuruş eklemem lazım diyor. Neden diyorum, abi zaten sigaradan fazla bir şey kazanamıyoruz Bir de pos cihazının hesap işletim ücreti ve komisyon falan olunca öyle yapmak zorunda kaldık diyor. Kendimi onun yerine koyunca hak verdim biraz. Ha normalde yapmaması lazım o ayrı.
  • etna  (15.12.19 09:33:37)
Ufak işletmelere pos cihazının maliyeti yüksek oluyor.

Arkadaşım sanayide tamirci, pos cihazı için 200 lira komisyon ödüyor, bir de bu komisyon limit atlayıp çoğalıyor, mesela 3500 lirayı geçtiğinde ikinci dilime geçip bu sefer 300 komisyon kesiyor, yani miktarlardan tam emin değilim ama olay kısaca böyle, ortalama bir sigaranın 15 tl olduğunu ve sigaradan bişey kazanamadığını düşünürsek, karttan alınan sigara ancak pos cihazının masrafına gider, tabii bu senin sorunun değil, yukarıdaki arkadaş gibi 25 kuruş kesse sanırım sen de sesini çıkarmayacaktın, sırası ile zabıtadan bilgi alıp duruma göre hareket edebilirsin. Tüketici hakem heyetine de gidebilirsin sonuçta kredi kartı ekstren var. Bişey çıkar mı bilemem
  • hem şişko hem deli  (15.12.19 09:54:01)
Şok, migros gibi yerlerden alırsan böyle bişeyle karşılaşmazsın, ayrıca o bakkala vereceğin en büyük ceza bir kibrit çöpü bile almamak olur, sinek ufaktır ama mide bulandırır misali

  • hem şişko hem deli  (15.12.19 09:56:04)
Sigara firmaları genelde nakit çalışır. Karttan ay sonu tahsilat yaptıkları ve komisyon ödedikleri için bu şekilde bir şey uyguluyorlar. Ne olursa olsun haklı bir para değil. Zabıtaya şikayet edin

  • dreamsandcolours  (15.12.19 10:08:07)
pos sağlayan bankaya.

  • hububrad  (15.12.19 10:31:36)