nerelerden ev kiralamak mantıklı

iş yeri gayrettepe metro durağına( esentepe/şişli) çok yakın, maaşımız da 7-9 bin arası diyelim. tek başımıza yaşayacağız. 1+1 ev arıyoruz.

nereler hem deprem korkusu yaşatmaz hem de uygun fiyatlı olur dersiniz?

Çeliktepe, Hisarüstü, Beşiktaş, Gayrettepe

  • prole  (14.12.19 23:34:44)
Bir ay öncesine dek Gayrettepe'de maksimum 10 yıllık binalardaki 1+1'ler 2500 lira civarındaydı. Gayrettepe yaşam için çok uygun. Sakin ve rahat. Öneririm eğer ev bulabilirseniz.

Metro durağına mesafeniz de yürüyerek 15-20 dakika olacaktır.
  • chihirovekohaku  (14.12.19 23:58:00)
Fulya ortaklar caddesine bakabilirsin

  • mg3929  (14.12.19 23:59:49)
peki 7-9 bin maaşı olan biri için 2.500 ev kirası + aidat filan da olacaktır sanırım normal mi dersiniz, bunun istanbul oranı nedir ortalama maaş/kira?

  • aziz dostum jack  (15.12.19 00:00:13)
Gayrettepe'de 2600'e tek 1+1 görünüyor şu an. Diğerleri 4000'den başlayarak devam ediyor.

Beşiktaş ve Şişli dolaylarında zemininin sağlam olduğu söylenen semtleri işaretledim. www.sahibinden.com

Yerinizde olsam içime sinecek, mümkünse sahibinden ve en az masrafla kiralayabileceğim bir yer bulurdum. Kira + aidat dahil faturalarınızla 3500'ü geçmemeye çalışın bence.

EK: www.sahibinden.com

*Az kat, yeni bina, işinize yakın, zemin de iyi galiba.
  • chihirovekohaku  (15.12.19 00:24:55 ~ 00:30:15)