3d printer çıktı

Merhaba Duyuru!

5cm’lik renkli iki insan figürü bastırmak istiyorum ama kime sorsam bizdeki makinalarla olmaz diyor. Modellemesi bana ait olmakla beraber bu işi nasıl hallederiz?

Teşekkürler!

tek renk istersen yardimci olayim. 2 renkliyse de bir ihtimal bastirabilecek bir yer bulabilirsin fakat 2'den de fazlaysa buyuk ihtimal bastiramazsin. ama tek renk alip sen boyayabilirsin.

  • seksli harf  (14.12.19 22:57:24)
Tek renk bassak kalitesi nasıl olur? Konuştuğum yerler burnu akar, yüzünde çizgi olur vs diyerek gereğinden fazla korkuttu beni

  • E.  (14.12.19 22:59:23)
yoo, support'la beraber basilirsa burun falan sikinti cikmaz. hatta ben mukemmeliyetciyim dersen modeli ortadan dikine ikiye ayirip bastirirsin sonra birbirine yapistirirsin support'tan kalabilecek ufak tefek capaklardan da kurtulursun.

hatta abs'yle bastitirir sonrasinda asetonla hafiften silersen yuzey de purussuz olur. normalde ortalama 0.2mm kalinliginda katkat basildigindan yakindan bakildiginda o cizgileri gorebiliyorsun.
  • seksli harf  (14.12.19 23:02:56)
Anladım; peki yanak, yüz hatları gibi detayları elde edebilir miyiz?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
  • E.  (14.12.19 23:06:25)
0.1 mm yukseklikle bastirirsan daha detayli gozukur. bu su demek; modeli gozunde canlandir, o modelin en alttaki 0.1 mm yuksekligindeki kismi basacak ilk olarak, sonra 2. 0.1 mm kalinligindaki kismini onun ustune 2 . kat olarak basacak. bu sekilde model bitene kadar devam edecek. kisacasi o modeli y ekseninde 0.1 mm'lik dilimledigini dusun.

  • seksli harf  (14.12.19 23:09:12 ~ 23:09:36)
Teorik olarak mantıklı geldi ama durum böyleyse neden şimdiye kadar sorduğum herkesin olumsuz yaklaştığını anlayamadım. Modelleme ne zamana yetişir bilmiyorum ancak modelden basabilecek durumdaysanız detayları konuşalım mı?

Tekrardan yardımınız için teşekkür ederim.
  • E.  (14.12.19 23:18:16)
olur yardimci olurum. siz cok renkte israr ettiyseniz belki o sebepledir bilemedim. ornek olarak asagida verdigim model 0.4mm kat yuksekligiyle basilmis:

siz modeli gonderin 3 asagi 5 yukari nasil bir sey olacak cikti size ekran goruntusu atarim.

www.thingiverse.com:1220314
  • seksli harf  (14.12.19 23:20:27 ~ 23:20:57)
Nesnenin sadece 5cm olması korkutuyor beni. Boyarken hangi tür boya kullanacağımın bir önemi var mı?

  • E.  (14.12.19 23:26:35)
emin degilim ama oje tutuyordu galiba.

kucuk oldugu icin mi korkutuyor? oyleyse korkutmasina gerek yok 3-5 mm'lik parcalar bile basilabiliyor. hatta 0.2 mm yuksekliginde bile basabilirsiniz.
  • seksli harf  (14.12.19 23:33:23)
O zaman harika! Pazartesi modelleme işini konuşup size mesajla döneceğim

  • E.  (14.12.19 23:37:10)
tamam, yaziciyi satiyorum, ilana koydum. satilmazsa yardimci olurum. :) en kotu yardimci olabilecek baska bir arkadasa yonlendiririm.

  • seksli harf  (14.12.19 23:39:57)
tridi.com.tr

aklına gelen tüm print yöntemleri ile hizmet veriyorlar
fdm, sla, multijet vs...
  • orpheus  (15.12.19 05:45:55)