Çiçeğim ölüyor sanırım

Hediye gelmişti ama cinsini hatırlamıyorum. Nereden bulabilirim? Haftada1 suluyorum neyi yanlış yapıyorsam soluyor.
i.hizliresim.com

Yerini değiştirin.

Altını kontrol edin, suyun fazlasının sızabiliyor olması gerekiyor.
  • lisw  (14.12.19 14:45:44)
Umudunu kesme** bil ki kış mevsiminde yaprak dökmek normaldir. Yerinde olsam kışın ayda 1 sularım, yazın haftada 1

  • rubythemonk  (14.12.19 14:48:43)
çok sulamayın, bu bitki özellikle kışın çok su istemez.

Dracaena Fragrans

bir hafta normal su bir hafta besinli su vermeniz tavsiye ediliyor. suyu çok koymayın, direkt güneşe dayanabilir fakat yine direkt ışık üstüne gelmeden aydınlık ortam ister, karanlıkta kalmasın.
  • bir ileti paylastim  (14.12.19 14:50:18)
Kapalı daha doğrusu panjurlu balkonumuz var sizce oraya koysam olur mu?

  • tuborg yesili  (14.12.19 14:58:43)
verdiginiz suyu dinlendirip veriyorsunuz degil mi, yaprak ucun sararma sudaki klordan veya cok su vermeye bagli curumeden oluyor olabilir. su vermeden once parmaginizi topraga batirin toprak nemliyse su vermeyin biraz daha bekleyin, 1 parmak ustu kurumus ise su verin. bir de isik almasi onemli zaten kis ayindayiz, bunlarin geldigi seralar sicak nemli gunesli yerler oluyor, mumkun oldugunca yetistigi ortami taklit etmek lazim, bir de hava akimi yani biraz acik hava iyi geliyor ev bitkilerine... kapali balkon da olu olu duran bitkiyi pencere onune alinca canlaniyor mesela.

  • mavicorap  (14.12.19 17:01:21)