[]

Unity sorusu // Android için uygulamam aşırı yavaş oldu

Selamlar, Android cihaz için çok basit bir uygulama yaptım. First person olarak dolaşma imkanı var, uygulamaya bir model import ettim, bilgisayardaki Unity preview'i içinde gayet güzel çalışıyor. Amma velakin, Android cihaza build edip apk olarak yükleyince, sanıyorum modeldeki detaydan ötürü aşırı yavaş çalışıyor. Özellikle tüm modeli gördüğüm kısımlarda aşırı yavaşlıyor, detaya yaklaştıkça normal hıza dönüyor.

Yapılmış bu uygulamadaki triangle, vertice ve draw call sayısını otomatik olarak düşürmenin genel bir yolu var mıdır? Mesela, import ederken çok detaylı import etme de daha düşük çözünürlükte import et, vs gibi.


 
docs.unity3d.com şunu denemekte fayda var


  • kahoan  (13.12.19 15:56:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.