Yeni laptop aldım linux yüklü deniyordu ama boş sanırım

ibb.co

Şu ekran ne ifade ediyor?

linux olabilir, freedos olunca farklı ekran çıkıyordu sanki. yetkili abiler cevaplasın.

  • fezagezgini  (13.12.19 11:45:32)
linux yüklü. yalan söylememişler.

bu ekran aslında sistemin çalışma modunu gösteriyor. takılacak bir durum yok. istersen enter a basıp lnux ile devam edersin istersen windows kurup geçersin.
  • foolrules  (13.12.19 11:49:00)
Hocam enter e bastım hiç bir şey olmadı

  • Fusha  (13.12.19 13:31:56)
yazıyor zaten bu efi shell. yani bios dan çalışabilen dos tarzı bir ara birim.
bu ekranı geçmeniz lazım linux var mı yok mu anlamak için.
en güzeli bir usb bulup kendiniz yükleyin.
ubuntu öneririm.
  • ozdek  (13.12.19 13:41:55)
bilgisayar açılırken bios menüye gir, boot options içinden EFI shell'i kapatıp tekrar yeniden başlat. muhtemelen doğrudan linux açılacaktır.

hala olmazsa google ya da youtube üzerinden referans işlemler var. buradan tarif etmesi hem uzun hem de anlamlı değil.

ayrıca o sayfadan direkt bootx64.efi yaparak da işletim sistemine ulaşmayı dene istersen.
  • foolrules  (13.12.19 14:08:34 ~ 14:11:10)