[]

Net maaş üstünden kıdem tazminatı hesaplama

selamlar,

türkiye'de çoğu yerin yaptığı gibi asgari kısım bankaya yatıyor, kalan elden veriliyor. böyle bir durumda kıdem tazminatını nasıl hesaplayacağım ben?


 
elden verilen tutar yandı bitti kül oldu, kıdemini asgariden hesaplayacaksın. işveren sana elden verdiği kısmı da tazmin etmek istiyorsa(istemek zorunda değil ama konuştunuz sanırım bu konuyu) elden verilen tutarı asgariye ekleyip net totali bulur, sonra onu brüte çevirir, oradan da normal hesaplar gibi tazminat hesaplar. tabii bunu yasal olarak yapamayacağı için yaptığı asgariden tazminat hesabı ile ikinci tazminat hesabı arasındaki tutarı prim veya başka bir şey olarak son maaşına ekleyebilir.


  • Bruce  (13.12.19 10:10:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.