E-Ticaret'de E-Fatura ve Muhasebe Programı Sorunsalı

Merhaba,

1 yıl önce kurduğumuz e-ticaret şirketimizin muhasebe programını ve onunla entegre web sitesini bir yazılım firmasından aldık ancak 1 yıllık sürede web sitemiz neredeyse hiç doğru şekilde çalışmadı muhasebe programı tarafında da sadece Fatura modülünü kullanıyoruz. 2020 yılı itibari ile e-ticaret işiyle uğraşanlar artık e-fatura kesmek zorunda kalacak şeklinde bir bilgi aldık. Buna göre ticari programı aldığımız yerden e-fatura ile ilgilki lisans da almıştık ancak şimdi bu firmayla yollarımızı ayırmayı planlıyoruz çünkü doğru düzgün alamadığımız bir hizmet için 1 yılın sonunda yıllık kullanım bedeli ödemek zorunda kalacağız bir iki ay sonra ki bu da aşağı yukarı 5K civarında.

Öncelikle yazılımcı olduğum için sırf fatura kesmek için 5k ödemek yerine oturup kendi muhasebe programımı yazabilirim ancak sormak istediğim şey e-fatura kısmı, bir ticari program kullanmadan e-fatura kesilebiliyor mu bunu öğrenmek istiyorum.

yani entegratör aramadan ya da bir muhasebe programı ile uğraşmadan devletin e-fatura sistemini kullansak bir sakıncası var mı?

Saygılar sevgiler.

fazla fatura kesmeyecekseniz, efatura.gov.tr kullanabilirsiniz. manuel oradan düzenliyorsunuz. excel gibi.
diğerleri 2 iş olmasın diye kullanılıyor.

  • ayaklibalik  (12.12.19 17:44:51)
biz de e-faturaya geçiyoruz bu ay. mali mühür haftaya gelecek ama aracı kurumla anlaşsak mı kararsızım.

  • potsdamer  (12.12.19 17:57:18)