Ev sahibine esya birakmak

Merhabalar

Bosaltmakta oldugumuz evimizde ankastre ocak/firin/aspirator ve 2 parca banyo mobilyasini ev sahibi tutmak istiyor. Esyalar bosch ve ikea'dan fiyati vs belli ve cok iyi durumda, 2 yil kullanildi.

Fiyatini nasil teklif etmeyi onerirsiniz? Su andaki sifir fiyatlari uzerinden %40-60 gibi bir indirim yapmak mantikli geliyor bana. Yani adam kendisi alsa 3 bine alacaksa 1200-1800 arasi bir fiyat istemek hepsi icin. Ne dersiniz?

şuanki fiyat/2'ye anlaşıyorsanız gayet iyidir. tabi eşyaların iyi durumda olduğu senaryoda.

  • awlmi  (11.12.19 13:31:20)
gideceğin evde kullanmayacağını düşünüyorsan mantıklı. ortalama %50'den vermiş olursun elindekiler.

  • foolrules  (11.12.19 13:31:53)
Yarı fiyata razı olursa şahane, spotcuya gel al desen nakliye ücret isterler :)

  • John Bloor  (11.12.19 13:34:35)
ev sahibin nasıl bir insan bilemiyoruz ama eşyaları götürmek istemediğini biliyorsa ve huyunda varsa çingenelik yapar. eşyaları götüreceğinizi ama %50 indirim ile alabileceğini söyleyin. daha da aşağısını isterse götürüyorum diyin. onun kafasında %80 indirim ile almak vardır, benden söylemesi...

  • malheiros  (11.12.19 13:35:22)
yukarıda yazdıklarıma ek olarak malheiros +1

  • foolrules  (11.12.19 13:53:31)
yukarıdaki cevaplara katılmakla birlikte, ankastre ürünler sadece takıldığı yerde kullanılacak diye bir kaide yok. bunlar çoğunlukla standart ebatlarda olurlar. o yüzden de, durumları iyiyse, 2. olarak da rahat satarsınız. hele bir de beyaz eşyaların garantisi devam ediyorsa (bi ara 7 yıl garanti olayı vardı) yarı fiyatından bile fazlasına satmanız mümkün.

  • shadowfollower  (11.12.19 14:17:37)
faturası varsa göster %50 indirdim de.

  • jamswety  (11.12.19 16:02:14)