Sürekli Kulak Tıkanması

Bıktım artık. Son 6 ayda 4 kere kulağımı açtırdım. Eskiden hiçbir sıkıntı yoktu kulağımda, çubuk falan da kullanmıyorum. Yazın başında bir tıkandı, gittim gliserin kullanıp açtırdım. Sonra bir daha oldu, bir daha oldu derken 4 etti.

3 farklı doktora gittim bu arada üçü de "bazı insanlar böyle oluyor ya yapacak bir şey yok tıkandıkça gel açtır." dedi. Kafayı yiyeceğim 27 yaşıma kadar tıkanmayan kulak şimdi mi 2 ayda bir tıkanma huyuna erişti? Hatta bu sefer daha hızlı tıkandı daha bir ay bile olmadı sanırım. Bir de her açtırdığımda daha fazla canım acıyor. En son gittiğim doktor hiçbir solüsyon kullanmadan çat diye o aleti soktu kulağıma beni bağırta bağırta.

Su falan da kaçırmamaya dikkat ediyorum. gene tıkanıyor gene tıkanıyor. Bir de çok fena ha, bi tıkandı mı hiçbir şey duyamıyorum. Kbb randevusu bulamazsam mecbur 40 lira bayılıyorum bir de özele. Öğrenci adamım çok bana hani.

Neden böyle oluyor? Engellemek için önerileriniz var mı?

Benim de 3 ayda bir temizletmem gerekiyordu. Sonra araştırdım otifleks aldım internetten, kulak temizleme jeli diye geçiyor. Bir kere yaptım aynen doktora gittimdeki gibi açtı. Ertesi ay bir daha, sonra 2 ayda bir falan. Artık neredeyse hiç yapmıyorum, kulağım da tıkanmıyor. Bir şeyleri düzenledi mi nedir?

Oysa doktora da kaç kere sordum, ben böyle 2-3 ayda bir size gelmek zorunda mıyım, bir çaresi yok mudur diye. Senin kulak yolun dar, kulağun kiri atamıyor geleceksin demişti... bir de aynen senin anlattığın gibi, yirmili yaşların ortalarında birden başladı...
  • malheiros  (11.12.19 11:04:47 ~ 12:56:36)
Şu zımbırtı: www.hepsiburada.com

  • malheiros  (11.12.19 11:07:16)