Kasık mantarı

Bundan 10 gün önce kaşıntı olmuştu hemen doktora gittim kasık mantarı dedi. Krem verdi ama bırakın geçirmeyi daha da yayıldı. Kasıntı geceleri dayanılmaz oluyor.

Başına gelen ve tedavi olan var mı?

Kremin adı nedir. Terbisil, travazol, travacort, exador gibi kremler olmalı

  • CursedChico  (10.12.19 21:41:55 ~ 21:42:09)
bunun olmasının belirgin bir sebebi var mı?
daha önce duymamıştım, dikkat edilebilecek bir şey varsa, dikkat edelim başımıza gelmesin
size de geçmiş olsun
  • tamamhosdiyonda  (10.12.19 21:42:33)
@cursedChico Exoderil

@tamamhosdiyonda bulaşıcı bir türmüş ama çevremde mantarı olan yoktu
  • intern in the house  (10.12.19 21:45:30)
Boxerdan uzak dur. Normal bildiğimizden iç çamaşırı giy. Banyo gibi genel temizlikten sonra o bölgeyi iyi kurula. Merhemi yaranın biraz dışına taşacak şekilde çevresine ince bir tabaka halinde sür ve iyice yay. Akşama yatmadan yine aynı şekilde uygulama yap. Olabildiğince temiz kalsın o bölge. Ama o bölge suya temas ettiği an her daim iyi kurulamayı unutma ama kaşımayı hemen şimdi unut.
Yara geçtiğinde bile en az 5-6 gün kadar buna devam et.
Tekrar ederse suçu bakterilerde değil kendinde ara. (Doktor değilim ama bir merhem (exoderil) nasıl kullanılmalı konusunda biraz da bilgi sahibi olalım değil mi?)
  • Erva  (10.12.19 22:01:34)
@flexner wintersteiner uzman doktora gitmiştim tekrar başka doktora gidicem azalmazsa

@Erva Bunları zaten yapıyorum ama azalmak yerine yayılmaya devam ediyor
  • intern in the house  (10.12.19 22:06:06)
Bana doku örneği olup emin olmuşlardı göğüste. Teşhis önemli.

Bir de terbisil hap da var. Onla paralel de kullanılabilir ama reçete lazım.

Mantar yayılmasın kremleri ayrı, mantarı bitiren kremler de ayrı oluyor.
  • CursedChico  (12.12.19 10:54:32)