[]

stok fotoğraf sitelerinin çekim senaryoları nasıl oluyor acaba

özellikle insanlı çekimler. ama toplantı yapan beyaz yakalılar, pazarda dolaşan teyzeler falan değil de daha niş konular. mesela hide the pain harold'ın bulunduğu birçok foto, üzgün kaslı (tamam bu biraz klişe), kız arkadaşıyla gezerken başkasına bakan adam vb. biraz daha ıvır zıvır, insanın hemen aklına gelmeyecek konular.

sorum şu:

bu tür fotolar çekileceği zaman senaryoyu kim yazıyor? böyle bir şeye ihtiyaç olduğunu kim belirliyor? bunun piyasası olacağını nereden biliyorlar? kime teklif götürüp kime satıyorlar?

"bence şöyledir böyledir" diyerek 2 kelime yazıp bırakacaklar değil de bilen veya bildiğini düşünen biri cevaplarsa sevinirim, teşekkürler.

 
Bence ihtiyaç doğrultusunda bir kitap ya da benzeri bir şey için çekilip stock photo yapıyorlar sonra. Olabilir mi?


  • prole  (10.12.19 19:50:33) 
İş için uzun süre kullanan birş olarak yazıyorum: O foto serisinin benzerlerine bakarak çıkarabilirsin. Çeken kişi hesabından görülebiliyor.
Çok aranan konulardanx yani konu bazlı çekiyorlar. Seri olarak çektikleri in arada o senaryoya benzer foto.lar çıkabiliyor.

  • kaset  (11.12.19 06:42:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.