[]

Trafik Cezasına Dava Açma

Ağustos ayında Tekirdağ yolundan geçmiştim, bir iki derken bugün üçüncü ceza geldi aynı yol üstünde. Sulh Mahkemesine dava açsam kazanır mıyım? Var mı deneyen?
 
Cezanın tipine bağlı. O güzergah ve iptal işi kırmızı ışık haracı kesen belediyeler içindi. Yani kisa mesafede 3-4 defa radara girdiysen ipral ettiriyordun. 300km lik güzergahta ornegin 100km aralikla 2 hız cezası yediysen bunların iptali de mantıklı değil zaten.


  • vampir akrep  (10.12.19 07:40:36) 
600 tl aldı cezalarda iptal olmuyor diye duymuştum.


  • mikahakkinen  (10.12.19 09:34:19) 
Aynı suçtan dolayı birden fazla ceza yediyseniz iptal edilmesi mantıklı, ama sanırım o 3 ceza birbirinden farklı suçlardır.

Üçünün de fotoğrafları vardır delil olarak, atıyorum hız sınırı 80 km/h olan bir koridor uygulamasında hız sınırını aşmışsınıdr, ayrıca o koridordan çıktıktan sonra 50 km/h sınır olan bir kavşağa 60 km/h ile girmişsindir vs.
  • John Bloor  (10.12.19 09:39:19) 
Bir koridordan çıkıp diğer koridorda ceza yediysen o "aynı yol üstünde" olarak kabul edilmiyor diye biliyorum


  • roket adam  (10.12.19 14:41:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.