Hızlı Konuşma Problemi

Selamlar.

Kendimi bildim bileli hızlı konuşuyorum. Sürekli atlı kovalıyormuş gibi değil tonlama falan yapıyorum neyse ki konuşurken ama bir noktadan sonra söylediğim şeylerin yuvarlanmaya başladığını hissediyorum. Bir süredir düzeltmem gerektiğini düşünmeye başlamıştım, son zamanlarda birkaç kişiden "çok hızlı konuşuyorsun, yavaş biraz" diye dönüş alınca aksiyon almaya karar verdim.

Zaten neşeli ve enerjik bir tipim, heyecanla bir şeyler anlatmaya başlayınca veya alkol alınca durdur durdurabilirsen.

Diksiyon dersi işime yarar mı? Ne yapabilirim konuşma hızımı düşürmek için? Birkaç yerde kitap okumanın etkili olabileceği yazıyordu ama zaten ayı gibi kitap okuyorum, belli ki bende çalışmıyor. Online diksiyon derslerinin işe yarayacağını sanmıyorum, sıkıntımı söyleyip sanki hocayla ona göre bir program izlemek daha mantıklıymış gibi geliyor. Neler önerirsiniz, diksiyon dersi dışında alternatif var mıdır?

koroda şarkı söyleyen arkadaşım çok iyi konuşmaya başlamıştı.

  • diffarentiationation  (09.12.19 20:08:10)
Diksiyon kursu işe yarar. Ama öncesinde bir gidip konuşun.

  • prole  (09.12.19 20:40:49)
Ben busmek'in kursuna bu sebeple gittim hiçbir işe yaramadı. Özel kurslar belki daha faydalıdır. Çözüm bulursanız beni de bilgilendirin lütfen.

  • black holes in the sky  (09.12.19 20:42:35)
ben de çok yavaş konuşuyorum. hiç özenilecek bir durum değil. ses kaydı yollayın merak ettim.

  • geçerkenugradım  (09.12.19 20:49:31)