[]

bedelli askerlik yoklama süreci

bu nasıl oluyor? benim internette yoklama yok görünüyor. hizmet seçimi falan varmış. ben seçemiyorum bir şey sevk de görünmüyor. nasıl oluyor normal süreç?
 
Son bedelli için basvuru ve muayene sureci 1 kasımda bitti.bakmaya/yoklama kaçakları için para yatırma ve bedelliye başvurma suresi yine 1 kasımda sonlandı.bakaya yoklama kaçağı değilseniz ve başvuruyu 1 kasima kadar yaptıysanız 31 aralık a kadar 33250 TL yatırıp tercih işlemleri menüsünden bedelliyi secmeniz gerekiyor. Hic başvurunuz yoksa ocak ayini bekleyeceksiniz


  • delikedidilimiyedi  (09.12.19 12:07:04) 
yok ben bedelliye başvurmıcam. ilk çıkan bedelliye başvurmuştum. aradım az önce doktora gitmem gerekiyormuş o yüzden seçilmiyormuş.


  • nick bulamadim  (09.12.19 12:35:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.