[]

öğrencilerim için kadın temalı belgesel / film

son zamanlarda olanlar malum, bu hafta derslerimin bir kısmını kadına şiddet, kadın hakları konusuna ayırmak istiyorum. okul çevresi de oldukça tutucu bir bölge ve aynı konuda bazı sıkıntılar var biliyorum. öğrencilerimin dikkatlerini çekebileceğim, üstüne konuşabileceğimiz gerekirse doğru bildiklerini sarsacak film belgesel herhangi bir öneriniz varsa talibim.
sekizinci sınıf öğrencileri, yaşlar 13-14 
demir çeneli melekler


  • tabirimekruh  (08.12.19 22:09:50) 
Yaşlarına tam uyar mı bilmiyorum ama siz yine izletmeden önce izler, araştırır bakarsınız. Zamanında kendim için hazırlayıp izlediğim kadın filmlerinden aklıma gelenler şunlar:
Suffragette 2015
The Color Purple 1985
Kahire 678 2010
The Help 2011
Peki şimdi nereye 2011
Caramel 2007
Antonia' nın yazgısı 1995
Annem hakkında her şey 1999
  • Amaranta ursula  (08.12.19 22:11:34 ~ 22:12:02) 
Bir belgesel vardi you're beautiful when you are angry miydi ne. Ama o yas icin ozellikle amerikada kadin mücadelesi gosterdigi icin uygun olmaz. Tutucu bir muhit ise cografi olarak buradan ya da ortadogudan olmasi, icsellestirmeleri icin onemli diye dusunuyorum


  • prole  (08.12.19 23:08:48) 
listelist.com

Persepolis olabilir.
  • kendi helvasını kavuran zombi  (08.12.19 23:09:33) 
dangal diye bir hint filmi var kadın güreşçilerle alakalıydı. biraz uzun ama keyifliydi.


  • ayin yazari  (09.12.19 10:41:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.