[]

lösev, lösante, mandalina bahçesi

bu lösev'in hastanesine neden ruhsat verilmiyor?
iki taraftan da böyle top çevirmeye yönelik açıklamalar dışında bir şey bulamadım.
ruhsat işinin taraflarından ikisi de sanki bir şeyleri tam anlatmıyor.
bir de amacı lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak bir vakıf neden onlarca milyon liraya mandalina bahçesi alır?
2018 faaliyet raporuna bakıyorum 57 milyon lira toplam yardım yaptık demişler. söz konusu arazi için konuşulan para 30-40 milyon lira.
yardım tutarının yarısından fazlasını tarlaya gömmenin mantığı nedir?

 
şu mandalina tarlası konusuna cevap verdiler mi ben de merak ediyorum.

mansetturkiye.com
  • aziz dostum jack  (08.12.19 19:21:05) 
Ruhsat verilmeme nedeni olarak; 300 küsür yataklı bir hastane için sadece 70 yatağın lösemililere ayrılması ve bu hastaların sgk anlaşmasıyla ücretsiz olma şartının sağlanmamasıydı en son.

Hükümetin korktuğu şey lösev üzerinden zimmete para geçirme durumu. Vakıflar nasıl soyulur iyi bildiklerinden, kendileri haricinde kimseye meydan vermek istemiyorlar.

Bu arada lösante bir vakıf hastanesi ve ücretli. Ülkemizde lösemi olanlara devlet ücretsiz tedavi hakkı veriyor. En son lösante buna tamam demişti ama sonuca bağlanmadı. Zaten bu giderler lösevdeki paralarla karşılanacaktı, yani hükümet dedi ki lösevdeki parayı lösemili çocuklar için hastanenizin kasasına koyamazsınız. Her hastanede ücretsiz çünkü.
  • neysene  (09.12.19 02:46:19) 
(bkz: lösev'in satılamazsa çürüyecek mandalinaları)
mandalina satabiliyorlarmış gibi görünmüyorlar. o bahçeye söz konusu paralar verildiyse oranın parasının çıkmasını torunlarınız falan belki görür.

  • denek hayatım  (09.12.19 05:00:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.