Makyajdan anlayanlara bir soru

Neden herhangi bir fondöteni sürdükten birkaç saat sonra burnum böyle görünüyor? Nemlendirici, gözenek kapatıcı baz vs. her şeyi uyguladım ama hala böyle. Ne yapmak lazım?

Ağır fondötenlerin hepsi böyle yapıyo, bir tek NYX’ in mineral stick fondöteni istediğim gibiydi. Cildi nemli tutan ve canlı gösteren bir fondötendi.
Ama malesef üretilmiyor artık... Üretilmediğinden beri de fondöten almıyorum o kadar iyiydi ki.
Bb krem veya yine mineralli bir fondöten bulabilirseniz onlardan alın.
  • coca cola  (07.12.19 15:23:16)
Aslında bunun şunu yap denilebilecek bir çözümü yok çünkü makyaj yapıp dışarı çıkıyoruz. Cilt nenini kaybediyor, soğuk hava ile buluşuyor, hapşurıyoruz, burnumuzu kaşıyoruz, rüzgarda saçımız sürtünüyor derken hem fondöten oynuyor yerinden, olanı da cilt emiyor. Derken böyle oluyor. Günlük kullandımda ben olabildiğinde hafif formülleri, özel 1-2 saatlik durumlarda ise daha ağırlarını tercih ediyorum.
Bu görüntüyü engellemek çok mümkün değil ama makyaj tazelemeyle (nemli süngerle cildin üzerinden geçmek gibi) önüne geçilebilir.

  • irene  (07.12.19 15:45:01)
bunun tek çözümü var: makyaj yapmadan hemen önce sıcak bir banyo. buhardan gözenekler açılıyor ve makyaj emanet durmuyor.
banyo yaptınız, yüzünüzü mümkünse keselediniz, ya da yüz sabunu ile de yıkadınız, kuruladınız diyelim. sonra yüzünüze hiçbir şey sürmeden makyaj yapın.

bir de, fondötenle yerine bb kremi bu sebeple kullanıyor insanlar. fondötenle kalındır, bb daha esnektir, hava aldırır.
  • lovemyself  (07.12.19 17:54:25)
neyle sürüyorsunuz? nemlendirilerek kullanılan makyaj süngerlerini deneyebilirsiniz, bir de fondöten süreceğiniz günlerde biraz daha kuvvetli bir nemlendirici.

  • bir garip melek  (07.12.19 22:33:19)