Dark Mode Şarjı Koruyor mu?

iPhoneda dark mode kullanmak sizce şarjın uzun gitmesi konusunda bir fayda sağlıyor mu?

nispeten evet. siyah renk üretirken ekran daha az enerji harcıyor. ama bu bahsettiğim ekranın kendisine ait mutlak siyah'ta mümkün. ilgili piksele giden enerjinin tamamen kesilmesi sonucu bir uzama söz konusu. gri lacivert vb ayarlandığında yine enerji tüketmeye başlıyor. marjinal kazanım diyelim. %2 belki vardır.

  • Tears of Devil  (06.12.19 19:54:03)
Ekran amoledse

  • 000000  (06.12.19 19:55:41)
tlc iphone 7 ekranı.

  • Jeckson  (06.12.19 20:03:27)
iPhone 7'de de pek fark etmez.

  • orient blue  (06.12.19 20:05:22)
iphone x'den itibaren oluyor o. evet baya farkediyor ama ne yazık ki dark mode her uygulamada yok henüz. hepsinde olsa daha etkili olurdu.
misal facebook da yoksa ve iz hep fb takılıyorsanız pil süreniz değişmez.
ben hep mail takılıyorum baya etkili oldu. fakat bunda da html maillerde işe yaramıyor. yani amazondan gelen mailin arkası beyaz renk. hop ne oldu pilim yine gitti. gibi...
  • ozdek  (06.12.19 20:47:42)
konu dışı

telefonu kısık ekran ışığı ile kullanmak boş yolda 30 km hızla sürülen ferrari hissi verdiği için ben dibine kadar açıyorum. o kadar para verdim canına okumam lazım.

konu dışı
  • zam sampiyonu domates  (07.12.19 08:14:59)