duduklu tencerenin lastigi

her yemek yapista bu lastik yemek kokusunu emiyor ve tencere (ve lastik) yikandiktan sonra kurutup dolaba kaldirdigimda dolabi yemek kokutuyor. lastigi artik pencereden disari asip birakiyorum kokusu gitsin diye ama yine de tam cozum olmadi. nasil yapmali bu kokuyu gecirmek icin?

Bizim düdüklüde böyle bir şey olmuyor. Bence lastiği değiştirin.

  • prole  (06.12.19 19:17:54)
bende de yeni yeni basladi eskiden yoktu. 7-8 yildir kullaniyorum bu dudukluyu sizinki kac yillik?

  • in vino veritas  (06.12.19 19:59:40)
Lastiğin değişim zamanı gelmiş.

  • montreal  (06.12.19 20:08:32)
Lastigi dolaba degil de kapi arkasina falan asin.

  • nax  (06.12.19 20:25:38)
lastigi camdan disari asiyorum.

  • in vino veritas  (06.12.19 20:34:18)
düdüklü düzgün çalışıyor mu? 7-8 senede lastik değişmemesi entresan olmuş.
asıl sorunu basınç altında çalışmaması olarak beklerdim ama dolabı kokutuyor diyorsunuz.
dolaba saklama kabı ya da başka kaba aktararak kullanmak daha iyi bence.
ben hep saklama kabı kullanıyorum hava almaması yemek ömrünü uzatıyor ve koku falan karışmıyor.
sonrası da tencere kirletmemek adına tabak üstünde mikrodalga.
  • ozdek  (06.12.19 20:58:50)
duduklu duzgun calisiyor orada bir sikinti yok. da dolabi kokutan ici yemek dolu tencere degil. tencerenin makinede yikanmis ve kurutulmus lastigi. dolap dedigim buzdolabi degil, tencereyi yikayip kuruttugumda koydugum normal mutfak dolabi. artik lastigi camdan disari asiyorum ama yeniden kullanacagim zaman hala koku gecmemis oluyor lastikten. bu tencere artik uretilmiyor, lastigin yedegini bulup degistiremem muhtemelen :(

tencerenin kapakli kismini sadece yemek pisirirken kullaniyorum. ne buzdolabina bu kapakla koyuyorum tencereyi ne de yemek filan isitiyorum bu kapakla. ama koku gecmiyor.
  • in vino veritas  (06.12.19 21:06:02)