karakola birini şikayet ederken gizli no kullanmak

oturduğum yerde sürekli çevreye zarar veren, çocuk parkını tahrip eden 3-5 serseri var. bunları nereye şikayet edebilirim? karakolu arasam gizli no’dan herhangi bir gerekçeden numaram belli olur mu? pislik tipler olduğu için kapışmak istemem

Şikayet ettiğinizde büyük bir olay yoksa, görgü tanığı gerektiren durumlar vs sizle bir işleri zaten olmuyor. Gidip GBT yaparlar, herhangi bir aranma yoksa "Gezmeyin burada" derler geçerler.

  • aynabugusu  (06.12.19 17:23:40)
Eğer çekiniyorsanız şöyle yapmanız doğru olabilir: Muhtara gider durumu anlatırsınız, beraber bir dilekçe hazırlasınız ve imzalayıp verirsiniz. Sonra polis zaten ihbara inceleme yapıyor, suç varsa haberleri olmadan onları yakalıyor falan...

  • malheiros  (06.12.19 17:36:49)
Gizli no, öyle çok da gizli bir no değil. Gsm operatörleri adli birimlerin talep etmesi halinde şak diye çıkarıp yolluyorlar gizli nonun aslını.

Karakol telefonunda da bunları gösteren bir şeyler olabilir, emin değilim.

Ama sizin kişisel bilgilerinizi karakol kimseye veremez zaten diyeceğim de sonra Türkiye'de yaşadığımızı anımsıyorum.
  • lisw  (06.12.19 18:23:09)
@lisw kesinlikle haklı. acaba ne suç işledik de çomaristan’da yaşamaya mahkum olduk? :(((

  • everythingok  (06.12.19 19:07:18)
Buyrun, amme hizmetim olsun:

onlineislemler.egm.gov.tr
  • siyah noktali film  (06.12.19 19:23:02)
444lü numaralarda dahi gizli no görünüyor. illa gizli kalayım dersen ankesörlü telefondan ya da bakkalın, kırtasiyenin falan telefonundan ara. ama kimse kimse peşine düşmez çok esktrem bir şey değilse. polis gelse şanslısın zaten şikayetine bırak senin peşine düşmeleri eksik kalsın.

  • denek hayatım  (06.12.19 19:56:24)