Excel - hucredeki degerleri degistirme

Merhaba,
Simdi elimde 40bin satirlik bir excel var.

Bunun bir sutunundaki butun satirlarda degistirmek istedigim degerler var.

3 ...

Ben bunlari YeniDeger = (eski deger* 11,743) + 8 haline getirmek istiyorum ama hicbir sekilde o orijinal rakamlara ulasilamasin istiyorum. Nasil yaparim?

-sorunuzu doğru anladıysam eğer- yazacağınız formülü tüm satırlara uygulayıp sonra ilgili sütunu seçip kopyalayıp değer olarak yapıştırsanız olmuyor mu?

  • evde liyakat kalmamis  (06.12.19 15:57:44)
A sutunundaki eski degerler icin B sutununa formulu yazio uygula, sonra B'yi B sutunu ustune tiklayip tamamini secip, kopyalayip A'ya yapıştırsan olmaz mi? Excel formulu yazmayi falan bilmiyorum ama teoride boyle olur.

  • prole  (06.12.19 15:59:24)
yan tarafta yeni bir sütunda bu şekilde bir fonksiyon yazsan sonra onun değerlerini diğer tarafa kopyalasan?

edit: formül de şöyle bir şey olurdu A1'den başladığını düşünürsek =(A1*11743)+8 sonra bu hücrenin sağ alt köşesine iki kere tıkla o en sona kadar indirir zaten sonra da bütün sütunu kopyalayıp A sütununa değerleri yapıştır.
  • isvicre rakisi  (06.12.19 15:59:34 ~ 16:02:07)
prole +1
isvicre rakisi +1

  • kablelvuku  (06.12.19 15:59:47 ~ 15:59:59)
@evde liyakat kalmamis ve @isvicre rakisi ayni seyi demis, ben de onlarin dedigi gibi yaptim,

Formulu uyguladigim sutundan Kopyalayip yan sutuna sadece “deger olarak” yaapistirinca formulu almiyor, sadece o sonuc rakamlarini aliyor. Boylece formullu sutunu ve orijinal degerlerin oldugu sutunu sildigmde o sayilar oyle kaliyor.
  • kuehles blondes  (07.12.19 18:22:21)