[]

erken yaşta evlenenler hep sadık mı kalıyor

23-25 yaşlarında evlenen adamlar görüyorum. bunlar ölene kadar tek eşli mi yaşıyor? arada kaçamak yapıyorlardır dimi?
 
sadık olan da vardır olmayan da. genellenemez bu.


 • jelly bear  (06.12.19 12:02:59) 
erken yasta evlenme ile alakasi yok, aldatacak kisi kac yasinda evlenirse evlensin aldatiyor. 3.evliligini yapan bir arkadasim var, daha yeni evlendi sayilir ama her firsatta aldatiyor esini


 • sweetoffice  (06.12.19 12:11:15) 
aldatmak yaşla alakalı değil, bir kişilik meselesidir.


 • roket adam  (06.12.19 12:15:25) 
karakter meselesi fakat şu da var, birkaç sevgilisi olmuş biri gelecekte karşısına çıkan (evliyken çıkan) durumlara daha farklı bakabilir. Kimseyi tanımamış birine o tür durumlar daha ilgi çekici gelebilir gibi geliyor bana.

Erken evlenen illa aldatıyor diyemeyiz ama.
 • nhk ni youkosu  (06.12.19 12:17:28) 
erken yaşla nasıl alakası yok ya, hangi insan sadece karakterine göre hareket ediyor. çevresel değişkenlerin hiç etkisi olmadığını iddia etmek kocaman bir saçmalık.

o yaştakilerin genellikle ilk ciddi(evlenecek ciddilikten bahsediyorum) ilişkisi oluyor ve maksimum 30'larına geldiklerinde akılları yapamadıkları kaçamaklarda kalıyor. özellikle günümüzde 30 yaşından önceki gençlerin yaşadığı duygusal ve cinsel tecrübeler insanların hayatlarında önem taşıyor. etrafındakilerin bu tecrübeleri yaşadığına tanık olup kendi eksik kaldığını görenlerin bir noktada gözlerinin dışarı kayması daha olası. bu eşe olan sevgisizlikle direkt alakalı değil. mesela yeterli tecrübeyi yaşayan biri aynı eşle 30'undan sonra evlense, gözü yapamadıklarında kalmasa, belki de aldatmaz. ama o heyecanı, tecrübeyi deneyimleme isteği, libidonun çılgın attığı o yaşlarla birleşince aldatmak için daha fazla ortam oluyor.
 • Bruce  (06.12.19 13:42:19 ~ 15:59:59) 
aldatacak insan aldatır, kadın da erkek de.
kadın'ı yakalayamıyorsun o yüzden erkekler çok göze batıyor.

 • dedim dedim de kime dedim  (06.12.19 15:24:16) 
23 yaşından tek gün aldığında evlendiyse aldatmaz, çift gün aldığında evlendiyse aldatır.


 • lcha  (06.12.19 15:38:36) 
ben 24'ümde evlendim, güzel günlerimiz de geçti, çok kötü zamanlarımız da oldu ancak elime pekçok fırsat geçmesine rağmen hiç aldatmadım çok şükür


 • yemrem  (06.12.19 15:41:28) 
İsimleri sadık ise erken ya da geç evlenmeleri farketmiyor hep öyle kalıyorlar. İsim değiştirmek için biraz uğraşmaları gerek.

Bu güzel espriden sonra ciddileşirsek, ben de bunun karakter meselesi olduğunu düşünüyorum ancak diğer yandan durum bazen çok daha değişik de olabilir. Misal kişi eğer zorla evlendirildiyse ki maalesef bu durum hiç de azımsanacak ölçüde değil. O zaman eğilim daha da artıyor gibime geliyor.
 • j r r tolkien hayrani  (06.12.19 15:44:59) 
Yaştan ziyade tecrübeyle de alakalı bence. Bu yüzden ben de biraz @Bruce gibi düşünüyorum. Tabi ki önemli olan karakter, yapacak olan her durumda yapar ama bazı şeyleri de göz ardı etmemek lazım.


 • aquarium  (06.12.19 15:53:15) 
yaşım 30+

evlenmiş arkadaşlarımın yaptıklarına bakarak söyleyebilirim: erken evlenmek pişmanlıktır :)
 • tabudeviren  (07.12.19 12:19:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.