instagram'ı benim gibi kullanan var mı?

instagram en başta, çektiğimiz güzel fotoğrafları paylaşmamız amacıyla yayınlanmadı mı? yani tipimizi, saçımızı, kıçımızı gösteren değil, bizim çektiğimiz "seçme" fotoğraflar olması gerekmez mi instagram hesabımızda?

bu değil midir olay?
ben mi yanlış anlamışım başından beri?

Ben de o şekilde kullanıyorum ama günümüz için gereksiz bir kısıtlamacılık bu. Neticede bir sosyal paylaşım mecrası ve insanın kendi bu paylaşımın en kilit noktası, haliyle kendini koymak normal.

Zaten Instagram'ın kendi de senin gibi düşünmüyor.
  • Bruce  (05.12.19 00:11:05)
O tavşan kulakları, gözleri maviye çeviren efektleri falan da güzel fotoğraflar için mi sence?

  • baal  (05.12.19 00:31:00)
ilk ciktiginda oyleydi galiba. sepia ve sarımtırak tonlu filtreler vardi. bir sure fotograf paylasim uygulamasi oldu ama sonra evrildi. sonra videolar geldi, storyler geldi vs..vs. tarihten emin olmamakla birlikte, en azindan benim gozledigim kadariyla son dort bes yildir daha cok yonlu bir yer oldu.

kimisi satış yapar, kimisi selfi paylaşır, kimisi fotograf ceker paylasir. ne şekilde kullanmak istersen.

ben mesela whatsapp'i not tutmak ve cektigim fotografi bilgisayara atmak icin kullanıyorum. (iletisim icin kullanmiyorum, yalnizim. qusel kizlar eqlesin)
  • tabudeviren  (05.12.19 01:42:06)
facebook da ilk çıktığında ne güzeldi. şimdi emekli dayılar ve teyzelerin kafes dövüşü yaptığı bi yere dönüştü. olur öyle.

  • sinek kral  (05.12.19 02:18:09)
Gerekmez.

Benim de Instagram hesabımda okuduğum kitapların fotoğrafı dışında kendi göründüğüm fotoğraf belki iki tane falan vardır, ama günümüzde sosyal medya polisliği yapmak da lüzumsuz bri stres. Siz kendiniz doğru bildiğinizi yapın, başka insanlara -özellikle sonuçların kimseyi ve hiçbir şeyi etkilemeyeceği bir bağlamda- "sen de bu doğruyu yap, yanlış yapıyorsun" diye yaklaşmak da en az onların yaptığı kadar gereksiz bir "late 2010s" davranışı.
  • sopiro  (05.12.19 07:54:59)