instagramda açık hesap kullanmak sizce de tehlikeli değil mi?

Profillere bakıyorum. Millet orasını burasını koyuyor. Ne bileyim özel hayatını koyuyor (yatak odası gibi).

evet kimsenin hayatına kimse karışamaz ama bunu bir de açık hesaptan yapınca, fotoların alınma ihtimali falan ya da sapığın birinin dadanma ihtimali var.

sizin bu konudaki fikirlerinizi merak ettim.

olayın geri kafalı olmakla alakası yok. bu durumdan şikayetçi değilim. sadece risk durumunu konuşuyoruz.

sapığın dadanması için kadın profili olmak yetiyor, yatak ya da meme koymana gerek yok. zaten yatak meme koyup açık profil yapanların takipçi kasma derdi oluyor genelde, onlar da sapığa alışmış oluyor. yani demirden korksa trene binmez kimse.

  • Bruce  (04.12.19 23:48:29 ~ 23:48:57)
bence de tehlikeli. benim hesap kitliydi instagramda. sonra komple tüm fotoları kaldırdım. ne gerek var insanların senin özel hayatını bilmesine? özelden foto istesen atmaz ama instagrama binlerce özel foto atıyorlar garip.

  • jelly bear  (04.12.19 23:49:21)
herhangi bir verisinin kopyalanmasını istemeyen kişinin alabileceği tek önlem o veriyi internette paylaşmamaktır.

gizli profilinizi görmesine izin verdiğiniz kişilerden birinin bunu yapmayacağını nereden biliyorsunuz?

ayrıca yatak odası derken, sevişirken fotoğraf çekilip instagram'a yüklemiyorsak kim ne yapsın benim yatağımı, çarşafımı onu anlamadım.
  • işimdeyim gücümdeyim  (04.12.19 23:50:02)
Asıl LinkedIn felaket, adamın adını yazıyorsun hangi tarihler arasında hangi okula gitmiş, ne yapmış tüm hayatı ortada. Yaşlı anası babasına yaklaşacaksın ben burdan arkadaşıyım, şöyle dostuyum bilmemne güvenlerini kazanıp dolandıracaksın, suçlu profilimizde kalitesiz olduğu için fazla sıkıntı çıkmıyor

  • speedy  (05.12.19 00:15:31)